Bilgi Bankası

1 Ton Kömür Fiyatı 2021 – Kasım Sobalık Kömür Fiyatları

İnsanlar evlerinde genellikle doğalgaz ile ısınırlar. Bilhassa büyük şehirlerde yaygın bir şekilde doğalgaz kullanılır. Ancak, takdir edersiniz ki, herkes büyük şehirlerde yaşamıyor. Bunun yanı sıra, kentlerde yaşasa dahi bütçesi yalnızca soba ile ısınmaya elverişli olan çok sayıda insan mevcut! Herkesin bildiği üzere soba yakmak için kömür kullanılıyor. Bu noktada, birçok kişinin aklında kömür fiyatı nedir sorusu yer alıyor.

Güncel Kömür Fiyatları

Bilhassa köylerde yaşayan insanların kömür ile ısındıkları biliniyor. Kömür fiyatları; dar ve orta gelirli vatandaşlar için bir hayli önemlidir. 2021 yılını bitirmeye hazırlandığımız şu günlerde kömür fiyatının 3 bin 500 TL olduğunu söyleyebiliriz. 25 kilogram ağırlığındaki kömürün torbası 87 TL olarak bilinir. Bahsedilen fiyatlar kesin değildir. Kömür fiyatlarının her an artması söz konusu olabilir. Buna ek olarak, kömür fiyatları; şehirden şehre farklılık gösterebilir.

En az kömür fiyatı kadar merak edilen bir diğer detay ise odun fiyatıdır. Bu noktada, bir çuval sobalık odun fiyatının 12 TL olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, bir çuval sobalık meşe odun fiyatı ise 30 TL’dir.

Kömür ile ısınan kişiler için önemli olan bir diğer konu ise kalorifer kömür fiyatlarıdır. Bu noktada, 2021 yılının son günlerinde kalorifer kömür fiyatlarının 3 bin 500 TL olduğunu söylemek mümkündür. Euro ve Amerikan dolarının artması ve enflasyon oranı dolayısıyla kömür fiyatlarının da yükseldiği söylenebilir. Tüketiciler; kömür fiyatlarının artmasından rahatsız oldukları için uygun fiyatlı kömür arayışına girerler. Bu noktada, aracı olmadan direkt olarak satıcıya ulaşanların çok daha ucuza kömür alabileceklerini söylemek gerekir.

Kömür Fiyatları Düşer Mi?

Kömür fiyatları; son zamlardan dolayı bir hayli artmıştır. Tüketicilerin isyan ettiklerini söylemek mümkündür. İnsanlar; kömür fiyatlarının 2022 yılında düşmesini beklemektedirler. Fakat, kömür fiyatlarının düşmesi için birtakım etmenlerin oluşması gerekir. Kömür fiyatının düşmesi için her şeyden önce ekonominin iyiye gitmesi şarttır. Bunun yanı sıra, aracıların sayısı azalmalıdır. Tüketici; doğrudan kömür çıkartan kişiyle buluştuğu takdirde kömürünü daha ucuza alma şansını elde eder. Buna ek olarak, kömür satan mağazaların satış prensipleri de önem taşır. Takdir edersiniz ki, her mağazanın aynı satış politikasına sahip olması söz konusu değildir. Bazı mağazalar; daha çok kar etmeyi amaçladıkları için yüksek satış fiyat politikası ile hareket ederler. Bu yüzden, tüketiciler; kömür için normalden daha yüksek ücret ödemek zorunda kalırlar.

Kaliteli Kömürün Özellikleri Nelerdir?

Piyasada ithal ve yerli olmak üzere iki farklı kömür vardır. İyi bir şekilde ısınmak isteyenlerin kaliteli kömür satın alması gerekir. Kaliteli kömür; nem, uçucu, kükürt, kül, kalori gibi etmenler açısından ideal özellikler taşımalıdır. Bir başka deyişle, kendisi için ödenen parayı sonuna kadar hak etmelidir.

birevim

Konut Dokunulmazlığı Nedir?

Önceki Yazı

463 TL Taksitle Ev! Başvuru İçin Geri Sayım Başladı!

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

fourteen − eight =