Bilgi Bankası

Anadolu Yakası Metro Durakları

İstanbul bir metropol bir dünya şehridir. Ülkemizin en kalabalık nüfusuna sahip şehridir. Ayrıca nüfus miktarına bakıldığında dünyadaki birçok şehirden daha fazla nüfusa sahip olduğunu görürüz. Kalabalık nüfus beraberinde birçok sorun getirir. Bunlardan biri ve en çekinilmez olanı da trafiktir. Anadolu yakası Avrupa yakasına göre trafik yönünden daha iyi olduğunu söylesek de maalesef trafik büyükşehirlerin çözülmesi en zor sorunlarındandır. Burada yapılan yollar ve metro istasyonları sayesinde trafiğin yükü hafifletilmiş olsa da böylesine bir kalabalık şehir için yeterli olmamıştır. Bu yazımızda Anadolu yakasında bulunan metro hatları ve bu metroların saatleri ve metro haritasından bahsedeceğiz aşağıda bunları bulabilirsiniz.

Birevim İle Ev Almak Çok Kolay

Anadolu Yakası Metro Hattı

Birçok durak ve istasyonla Anadolu yakası metro hattı yolcularına ulaşım hizmeti sağlamaktadır. Sefer aralıkları da mümkün olduğu sürece çok daha kısa tutulmaktadır. Bu sayede hem yolcuların gidecekleri yere zamanında varması sağlanmış hem de İstanbul trafiği olabildiğince rahatlamıştır. Anadolu yakası metro hatları ise şunlardır. Üsküdar Çekme köy hattı bu hat Üsküdar’dan başlar, Fıstık ağacı, Bağlar başı, Altunizade, Kısıklı, Bulgurlu, Ümraniye, Çarşı, Yaman evler, Çakmak, Ihlamur kuyu, Altın Şehir, İmam Hatip Lisesi, Dudullu, Çengel köy ve son olarak Sancak tepe de biter. Bir diğer hat ise Kadıköy Tavşan tepe hattıdır bu hat da Kadıköy’ den başlar, Ayrılık, Çeşmeli, Acıbadem, Ünalan, Göztepe, Yeni sahra, Koz yatağı, Bostancı, Küçük yalı, Maltepe, Huzurevi, Gülsuyu, Esenler, Hastane, Adliye, Soğanlık, Kartal, Yakacık, Pendik ve en son istasyonu ise Tavşan tepedir.

Anadolu Yakası Metro Saatleri

Anadolu yakası metro hizmetine günün erken saatlerinde başlıyor.  Sabah 05.00 saatinde başlayıp akşam 01.00 saatlerinde ise son seferlerini tamamlamış bulunuyor. Hafta içi bu şekilde çalışan metrolar hafta sonu yine bu saatler ile aynen devamlı hizmet sunmaktadırlar. İlk seferin başlamasından itibaren her iki dakika da bir tekrar eder seferler ve bu sayede günde 200.000’e yakın yolcu taşımaktadırlar buda trafiğin yükünü olabildiğince azaltmıştır. Aynı zamanlarda milli bayramlarda, özel günlerde belli saatlerde metro yolcularına ücretsiz hizmet sunmaktadır.

Anadolu Yakası metro Haritası

İstanbul Anadolu yakası Raylı Sistemler ağı haritası olarak geçen metro haritası Anadolu yakası üzerinde hemen hemen her noktada bulunmaktadır. Bu sayede burada dilediğiniz zaman dilediğiniz yere ulaşmanız oldukça kolay olmaktadır. Ağ haritasına bakıldığı zaman metro ağlarının oldukça fazla yaygın olduklarını da görebilirsiniz.

birevim

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faizlerini Düşürdü!

Önceki Yazı

Türkiye Finans Katılım Bankası

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

two + four =