Kredi Haberleri

Araç Kredisi Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Bir otomobil kredisi için evrensel bir minimum kredi puanı gerekmemekle birlikte, puanlarınız bir kredi için onay alma durumunuzu ve kredi koşullarını önemli ölçüde etkileyebilir.

Daha düşük kredi puanları, daha az teklif ve daha yüksek faiz oranları ile sonuçlanabilir. Ancak bu, puanlarınız olmasını istediğiniz yerde değilse, havlu atmanız gerektiği anlamına gelmez. Kredi puanlarınızın araba kredisi alma şansınızı nasıl etkilediği ve onay şansınızı artırıp potansiyel olarak daha iyi teklifler alabileceğiniz yollar hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Kredi Puanlarım Araç Kredimi Nasıl Etkiler?

Kredi puanlarınız, araba kredisi alma yeteneğinizi ve size teklif edilebilecek faiz oranı ve şartları etkileyebilir. Araç kredisi alışverişine başlamadan önce, kredi puanlarınızı kontrol etmek ve yeni veya kullanılmış araç kredisi için otomobil kreditörlerinden aldığınız şartları nasıl etkileyebileceklerini anlamak genellikle iyi bir fikirdir. Bu aynı zamanda kredi raporlarınızda hata olup olmadığını kontrol etmek için bir fırsattır, bu da kredi puanlarınızı düşürebilir.

Kredi Puanını Nereden Öğrenebilirim?

Artık kredi puanlarınızın araç kredisi alma olasılığınızı nasıl etkileyebileceği hakkında biraz daha fazla bilgi sahibi olduğunuza göre, bilgilerinizi sizin için çalıştırmanın zamanı geldi. Öncelikle, kredi puanlarınızı ve raporlarınızı kontrol edin, böylece nasıl bir araya geldiklerine dair bir fikriniz olur.

Bankalar aracılığıyla kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Banka şubesinden ya da internet şubenizden öğrenebilirsiniz.

Yeni bir araç satın almak için bir süre bekleyebilirseniz, sizin için en iyi oranı ve koşulları bulabilmek için, bankalar, kredi birlikleri ve çevrimiçi borç verenler gibi kredi verenler arasında alışveriş yapın ve kredileri karşılaştırdığınızdan emin olun. Araba kredisi alma konusunda daha fazla ipucu için verelim. Bir araba satın aldıktan sonra, kredi puanlarınız üzerinde çalışmaya devam edin. Kredinizi oluşturmak, gelecekte daha düşük bir faiz oranıyla otomobil kredinizi yeniden finanse etmenize olanak sağlayabilir.

Araç Kredisi kullanmak özellikle bankalardan yüksek faize yol açıyor. Özellikle pandemi döneminde araç fiyatları neredeyse 3 katına çıktı. Araç kredisi bankadan kullanacağınızda sizden beklenen bir başka bilgi kredi notudur.   Kredi notu zaman içerisinde ödemelerinize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.  Ancak kredi kullanırken sadece bu kredi notuna bakılmaz o yüzden de kredi notu her zaman bağlayıcı değildir.  Kredi notunuz kaç olmalı!

En Riskli 0- 699Orta Riskli 700- 1099                Kredi alması zordur. 

Orta Riskli 700 – 1099                                               Kefil ve ipotek ile alabilir.

Az Riskli    1100 – 1499                                               Kredi almak için kefil istenebilir. 

İyi   1500 – 1699                                                            Kredi almak için kefil istenebilir. 

Çok iyi        1700 – 1900                                              Rahat Kredi Kullanır

Bu değerleri değiştirebilmek için; düzenli olarak ödemelerinizi yapmanız gerekir.

birevim

Isparta Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatları

Önceki Yazı

Ev Almak İçin Ne Kadar Peşinat Gerekli!

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

three × 2 =