Güncel Haberler

Bankadan Satılık Araçlar Bütün İcralık Satışların Listesi

Bankalardan kredi alan ve bunun karşılığında araçlarını ipotek olarak gösteren kişilerin araçları bankaların kendi internet siteleri üzerinden satışa çıkarılmaktadır. İhale yöntemiyle yapılan değer belirleme işlemleriyle beraber en yüksek ücreti veren araca sahip olmaktadır. Halkbank ve Türkiye İş Bankası’nın yanı sıra birçok bankanın söz konusu ihale yöntemini sunduğunu ifade etmeliyiz.

İcralık Araçları Satın Almak İçin Kredi Kullanmak Mümkün Müdür?

İcralık olmuş araçları satın almayı düşünenlerin aklında bu araçları satın almak için herhangi bir kredi kullanmalarının mümkün olup olmadığı sorusu yer alır. Bu noktada, isteyenler ihtiyaç isteyenler ise ikinci el araç kredisi kullanabilirler. Buna ek olarak, icralık aracı satan bankadan veya farklı bir bankadan söz konusu krediyi kullanmak mümkündür. Ziraat Bankası ve Denizbank gibi bankaların kredi konusunda tüketicilere yardımcı olduğu bilinir. Ancak, tüketicilerin bazı şartlara sahip olmasını isteyebilirler. Her şeyden önce, tüketicinin yüksek bir kredi notunun olması istenmektedir. 1499 ve üzeri bir kredi notuna sahip olanlarla beraber kredi geri ödeme taksitlerini ödeyecek maddi duruma sahip olanlar ikinci el araçlar için kredi imkanlarından faydalanabilirler.

İcralık Araçlar İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Daha önce de söylediğimiz gibi bankalar kendi internet siteleri üzerinden bazı araçları satılığa çıkarırlar. Ancak, bu araçları satın almak adına ihaleye katılacak olan her tüketiciden tazminat talep edilir. Bir başka deyişle, bankaların araç ihalelerine katılmak isteyenlerin araç bedelinin en az yüzde üçünü yatırması istenmektedir. Teminat bedelinin yatırılmasının ardından tüketicilere internet satış sitesine giriş şifresi verilir. Bunun yanı sıra, bazı bankalar; direkt olarak satış bedelinin verilmesi karşılığında yine internet üzerinden araçları satarlar.

Yukarıda belirttiğimiz üzere ihale yöntemiyle satılığa çıkarılan her araç için teminat bedeli istenmektedir. Bunun yanı sıra, bazı bankalar, bu iş için ayrı bir site hazırlarken bazıları ise kendi internet sitesinde satış işlemlerini gerçekleştirir.

Bankalara Göre İcralık Araçlara Başvuru Adresleri

 • İş Bankası; http://istegayrimenkul.com isimli internet sitesi üzerinden sahip olduğu icralık araçları satılığa çıkarmaktadır. Buna ek olarak, 0850 724 0 724 numarası üzerinden de konuyla ilgili bilgi alınabilir.
 • Denizbank; kendi internet sitesi üzerinden satış işlemlerini yapmaktadır. Hakkımızda kısmına tıklanmasının ardından taşıtlar sekmesine gidilerek icralık araçlar hakkında bilgi alınabilir. Bunun yanı sıra, 0212 348 39 74 numarasını arayarak da bilgi almak mümkündür.
 • Vakıfbank ise https://vakifbank.intengo.com adresi üzerinden satış işlemlerini yapmaktadır. Bu siteye giren kullanıcılar ilk olarak aracın bedelinin yüzde altısını ödemelidirler. Ardından, edinilen kullanıcı adı ve şifreyle beraber siteye geri dönülerek ihale teklifinde bulunulabilir.
 • Yapı Kredi ise yine kendi internet sitesi üzerinden satış yapmaktadır. Satılık gayrimenkuller sayfasına gidilerek satış ilanına sahip olan araçlar üzerinden teklifler yapılabilir.

Diğer bankaların da genellikle internet siteleri üzerinden satış yaptığını ifade etmeliyiz.

birevim

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Önceki Yazı

Ağrı Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

8 Comments

 1. İcralık araçları krediyle alabiliyor muyuz acaba?

  1. Merhaba Burak Bey,
   Bu araçları alırken satış esnasında belli oranda ödeme yapma koşulu bulunmaktadır.

 2. Güzel arabalar var nasıl katılabiliyoruz bu ihalelere?

  1. Merhaba Çağla Hanım,
   Bankaların sitelerinden ihaleleri takip etmeniz mümkündür.

 3. Bu araçları alabilmek için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?

  1. Merhaba Yakup Bey,
   İcralık araçlar için düzenlenen ihaleye katılmanız gerekmektedir.

 4. Bu araçları nasıl alabiliriz? Krediyle alabiliyor muyuz?

  1. Merhaba Uğur Bey,
   Bu satış işlemlerinde satın alınacak aracın belirlenen kısmının peşin ödenmesi gerekmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

nine + nineteen =