Faizsiz Sistemler

Birevim 2020’yi Tasarruf Seferberliği Yılı İlan Etti!

Ev ve araba almak isteyenlerin faizsiz, peşinatsız, vade farksız ve ek ödemesiz bu amaçlarına ulaşmalarını sağlayan Birevim; oldukça başarılı geçen 2019 yılının ardından 2020’de faaliyetlerine devam etmektedir. Bu bağlamda, Birevim, 2020 yılını Tasarruf Seferberliği Yılı ilan etmiştir. 2019 yılında Tasarruf Finansmanı yöntemi ile her üç ev veya arabadan birinin alınmasını sağlayan Birevim; bilhassa alt ve orta gelir sınıfına mensup ailelerin ev ve araba sahibi olmasını sağlamaktadır.

Birevim adına konuşan Murat Çiftçi; sektöre girdikleri 2016 yılından bugüne kadar şube sayılarını 85’e çıkardıklarını söylemiştir. Bunun yanı sıra, 50 ilde şubelerinin olduğunu ifade etmiştir. Ayrıca, her ay, ortalama 2000 adet teslimat yaptıklarını sözlerine eklemiştir. Murat Çiftçi; yalnızca 3.5 yıl içerisinde bu seviyeye gelmelerinin büyük başarı olduğunu söyleyerek sektörde Birevim öncesi ve sonrası olmak üzere değerlendirmelerin yapıldığını ifade etmiştir.

Birevim’in Başarısı Göz Dolduruyor!

2019 yılının bitiminde 70 binin üzerinde tasarruf sahibinin hayallerini gerçekleştirmesini sağladıklarını ifade eden Murat Çiftçi; başka firmaların uzun sürede yapabildiklerini kendilerinin kısa bir zaman diliminde başarmalarının çok büyük bir referans olduğundan bahsetmiştir. Birevim’in sektöre girmesinin ardından teslimat sayılarının beş katına çıktığını ifade eden Murat Çiftçi; istihdam konusunda da umut verici gelişmelerin yaşandığını dile getirmiştir. 2019 sonunda istihdam sayılarının 1500’e çıktığını söylerken Birlikte Tasarruf Finansmanı modelinin yoluna başarıyla devam ettiğini vurgulamıştır.

Sürdürülebilir Tasarruf Finansmanı modelini sektöre kazandıran Birevim; 2019 yılı finansal sonuçlarına göre başarısını kanıtlamış durumdadır. Birlikte Tasarruf Finansmanı yöntemiyle ev veya araba sahibi olanların sayısının bir önceki yıla kıyasla yedi kat artış gösterek 70 binlere ulaştığını ifade eden Murat Çiftçi; 2019 yılı içerisinde sektörde yapılan toplam teslimatın üçte birini Birevim’in yaptığını dile getirmiştir.

Birevim Yönetim Kurulu Başkanı’ndan Önemli Açıklamalar

Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi; 31 Aralık 2019 itibariyle her ay 100 binin üzerinde insanın tasarruf finansmanıyla tanışmasını sağladıklarını söylemiştir. Bilhassa 2019 yılının son çeyreğinde ayda ortalama iki bin kişinin ev ve araba sahibi olmasını sağladıklarını söyleyen Murat Çiftçi; kısa süredir sektörde olmalarına rağmen başarılarının her geçen gün katlanarak arttığını ifade etmiştir.

Murat Çiftçi’ye göre bir kurumun para kazanması oldukça önemlidir. Ancak, bunu yaparken etik değerlerden şaşmamak gerekir. Bu noktada, insan merkezli finans anlayışıyla hızlı ve kolay yatırımlar yapılmaktadır. Bunun yanı sıra, Murat Çiftçi, 2020-2023 arası dönemi Tasarruf Finansmanı Seferberliği dönemi ilan ettiklerini söylerek insanların ev ve araba alma hayallerini kısa zamanda gerçekleştirmeleri adına çalıştıklarından bahsetmiştir.

Birevim’in müşteri memnuniyet oranının neredeyse %100 olduğunu söyleyen Murat Çiftçi; dünyanın en prestijli iş ödülleri arasında bulunan Stevie Awards’tan 15 ödül aldıklarını ifade etmiştir. Türkiye’nin ilk Sosyal Finans Zirvesi ise 10 Mart 2020’de Birevim tarafından gerçekleştirilecektir.

birevim

BDDK Tarafından Faizsiz Finans Firmalarına Lisanslama Çalışması

Önceki Yazı

Birevim Stevie Awards’tan 4 Ödül Daha Kazandı!

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

5 × four =