Faizsiz Sistemler

Bolu Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

Birevim; insan odaklı olarak faaliyet gösteren bir organizasyondur. Bu yüzden, tasarruf sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını ve beklentilerini her şeyin önünde tutmaktadır. Birevim’e geldiğiniz takdirde işinde uzman tasarruf finans danışmanlarımız ile çalışma şansını elde edersiniz. Bu sayede, tasarruf planınızı bütçenize uygun olacak şekilde tasarlayacaksınız. Ancak, bazı durumlarda aylık taksitlerinizi ödeyemeyecek duruma gelebilirsiniz. İşten çıkma, yangın ve deprem gibi durumlarda Birevim’e başvurarak taksit atlatma talebinde bulunabilirsiniz. Evinizi teslim alma tarihiniz de ödeme yapılmayan ay kadar ileriye ertelenecektir. Birevim tasarruf finansında kaynak fon yalnızca tasarruf sahiplerinden gelen aylık ödemeler olduğu için yalnızca zor zamanlarda bu imkandan faydalanmalısınız.

Birevim Ev Alma Yöntemleri

Birevim’de dört farklı ev alma yöntemi bulunmaktadır. Hangisi sizin maddi şartlarınız ile uyumlu ise o yöntemi tercih edebilirsiniz.

  • Sıra tespitli tasarruf yöntemi ile ev sahibi olmak çok fazla tercih edilmektedir. Noter huzurunda yapılan çekiliş ile beraber evinizi hangi tarihte teslim alacağınız belirlenmektedir. Bu yöntem ile isterseniz hiçbir şekilde peşinat ödemeden ev sahibi olabilirsiniz. Her şeyden önce, satın almak istediğiniz eve karar verirsiniz. Evin tutarı tamamen size bağlıdır. Ardından, peşinat ödeyip ödemek istemediğinizi belirlemelisiniz. Peşinat konusuna karar verdikten sonra aylık ödeyeceğiniz taksit tutarlarını belirlemelisiniz. Bu noktada, ne kadar taksit ödeyeceğiniz tamamen size bağlıdır. Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı; aynı zamanda kaç kişilik bir tasarruf grubuna katılacağınızı da tespit etmektedir. Birevim’de 480 kişiye kadar uzanan tasarruf grupları vardır. Tüm bu hususları belirledikten sonra her şeyi yazılı hale getirmelisiniz. Bir sonraki aşamada, noter huzurunda yapılan çekiliş ile evinizin teslim tarihini öğrenirsiniz. Evinizi belirlenen tarihte teslim aldıktan sonra aylık ödediğiniz taksit tutarlarına almış olduğunuz evin bedelinin binde altısı oranında artış yapılmaktadır. Yeniden düzenlenen taksitler ile tüm borcunuz normal tarihinden daha önce bitecektir.
  • Sıra tespitli bir diğer tasarruf yönteminde ise yukarıdaki süreç yine aynı sırayla gerçekleştirilmektedir. Ancak, bu yöntemde evinizi teslim aldıktan sonra aylık taksitleriniz yıllık yüzde sekiz oranında arttırılmaktadır. Buna ek olarak, yine taksitleriniz üzerinde binde 4,5 oranında bir artış gerçekleştirilmektedir.

Birevim’de Hangi Ev Alma Yöntemi Avantajlıdır?

Sıra tespitli ev alma yöntemleri; birçok Birevim katılımcısı tarafından tercih edilmektedir. Ancak, serbest planlı tasarruf yönteminin de farklı avantajları bulunmaktadır. Bu yöntemde aylık ödeyeceğiniz taksitlere tamamen siz karar verirsiniz. Sıra tespitli yöntemde olduğu gibi herhangi bir çekiliş yoktur. Taksitlerinize göre belirlenen teslim tarihinde evinizi satın alırsınız. Bu tarihten sonra istediğiniz takdirde aylık taksitlerinizin tutarını arttırabilirsiniz. Serbest planlı tasarruf yönteminde de peşinat ödeme zorunluluğu yoktur.

Konut değer endeksli tasarruf yönteminde ise evinizi ne zaman teslim alacağınız noter huzurunda yapılan çekiliş ile belirlenmektedir. Evinizin teslim tarihi geldiğinde evin maddi değerinin yüzde yüz korunduğunu da ifade etmeliyiz.

birevim

Burdur Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

Önceki Yazı

Bitlis Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

3 × four =