Güncel Haberler

Bu ters evler aklınızı başınızdan alabilir

Ankara/Turkey - November 10 2018: Upside down house called tepetaklak ev in Turkish

Ters ev tabirini daha önce duydunuz mu? Duymadıysanız hemen size izah edelim. Ziyaretçilerin ilgisini çekip başlarını döndüren ve farkındalık yaratan ters evlerin sayısı gün geçtikçe artıyor.

birevim faizsiz ev

Eğilim açısı sebebi ile içine girdiğinizde başınız dönmeye başlıyor sansanız da bu sadece bir his, farkındalık yaratan müthiş bir deneyimdir.  Gişesi dahi ters inşa edilen ters evler ev, park yerindeki ters otomobil ile ilk anda misafirleri şaşırtarak ters kapısı ile içeri giriş yapmadan merak uyandırıyor.

Evin içindeyken çektiğini fotoğrafları düzenleyerek kendinizi tavandaymış görüntüsü verebilirsiniz.

Tavanda yer alan koltuk, sehpa, lavabo ve diğer eşyalar misafirlerin başlarını döndürüyor. Farklı girişimciler çok farklı şehirlerde bu ters ev konseptli gezi yerlerini tasarladı.

Hem gençlerin hem de yetişkinlerin ilgisini çeken evler hem ülkemizde hem de tüm dünyada ilgi çekmeye devam ediyor.

Ters Ev Nerede?

İlk ters ev Antalya’da açılmıştı. Şimdilerde ise İstanbul, Ankara, Ordu, Safranbolu, Kocaeli ve Malatya’da mevcut.  En son Kayseri’de açıldığını duyduk.   Öyle ilgi gördü ki yakın zamanlarda başka şehirlerde de açılması bekleniyor.   Ters evler tepetaklak ev olarakta lanse ediliyor.

Ters Ev Çatalca Hakkında Bilmedikleriniz

Ters evler sadece ziyaretçilere farkındalık sağlamakla kalmıyor aynı zamanda farklı hizmetlerde sunuyor. Örneğin tepetaklak Ev Çatalca’dan bahsedelim.

Çatalca’nın merkezine 10 kilometre uzaklıkta yer alan Tepetaklak Ev Çatalca açık büfe kahvaltı ve lokanta hizmeti de veriyor.  3500 metrekare açık alana sahip alanda ters ev ile farkındalık kazanırken mangal vb. etkinlikler ile de güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Toplam 4000 bin metrekare alan içinde inşa edilmiş tepetaklak çatalca evi 36 ailenin ayrı ayrı keyif yapabileceği alanlar tasarlanmış görünüyor.  Kahvaltı alanları ile mangal alanları ayrı şekilde tasarlanmıştır.

Pazartesi günleri hariç her gün ters ev açık ve sabah 08;00 ile 13:00 arası kahvaltı ve 13:00 ile 22:00 saatleri arasında mangal keyfi sunuyor.

Ters Ev Size Ne Gibi Farkındalıklar Kazandırır?

Bu ters ev deneyimi özellikle çocukların hayal dünyasında büyük farkındalık yaratıyor.   Aktivite olarak daha büyük farkındalık yaratacak bir şey düşünemiyoruz.  Tepetaklak ev farklı bir anlayışa açılan bir kapı gibi kişileri ve çocukları düşünmeye ve eğlenmeye sevk ediyor.

  • Alışagelmiş kalıpları zihninizde kırıyor.
  • Kişileri düşünmeye sevk ediyor,
  • Farkındalık yaratarak zihin gelişimine katkı sağlıyor.

Eğer tepetaklak ev inşa edildi ise farklı başka neler yapılabilir?  Düşünüp yaratıcılığın sınır tanımadığını hatırlayın.

Meşhur Ters Ev Pozları

Ters ev pozları bu aralar çok popüler çünkü giden ziyaretçiler alanın fotoğrafını çekerek sonrasında kendilerini tepetaklak alana yerleştirebiliyor.  Bu da olabilecek en farklı pozlardan biri olduğu için oldukça ilgi görüyor.

İlk Ters Ev Fikri Nerede Uygulandı?

İlk ters ev fikri Polonya’nın kuzeyindeki Szymbark kasabasında uygulandı. Cazip bir turistik şehirde uygulandı ve rağbet gördüğünde tüm dünyaya yayıldı.  Bu evin inşa süresi ise sadece 114 gün sürmüştü.

 

birevim

En iyi arsa yatırımı için 10 değerli bölge

Önceki Yazı

Dünyanın en kalabalık ülkesi hangisi?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

10 + 9 =