Bilgi Bankası

Dask Uavt Adres Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

dask adres sorgulama

Adres kodu Nüfus Müdürlüğü ile Vatandaşlık İşleri hazırlığı ile başlamıştır. Sistem adrese dayalı olarak nüfus kayıtlarının birleştirilmesi ile ortaya çıkmıştır. Ülkemizde bulunan 81 il, 919 ilçe ve 32000 den fazla mahallede bulunan tüm konutların adreslerini belirten 10 haneli numaralar atanmıştır.  Bu numara ile her konutun bir kimliği oluştu. Konutlarla ilgili yapılan tüm sözleşme, sigorta gibi durumlarda bu numara kullanılır hale geldi. Aynı zamanda bu sistem yalan adres beyanını da ortadan kaldırmış oldu. Zorunlu olarak konutlara yapılan DASK yani deprem sigortası yapılırken mutlaka adres kodu bilgisi istenmektedir. Dask adres kodu sorgulama poliçeleri elektrik, su ve doğalgaz sözleşmelerinde mutlaka belirtilmesi zorunludur. Böylelikle konutların enerji bağlantıları da dask güvencesi altına alınmış olur. Bilinmelidir ki adres kodu bir konuta verilmiş özel bir numaradır. Evin sahibi ya da evde ikamet eden kişiler değişse de adres kodu aynı kalır.

birevim-tasarruf-reklam

Adres Kodu Öğrenme

UAVT adres kodların kayıtlı olarak içerdiği Ulusal adres veri tabanıdır. Adres kodu öğrenmenin birkaç yolu vardır. Dilerseniz bağlı bulunduğunuz muhtarlıktan, belediyeden ya da nüfus müdürlüklerinden adres kodunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için adresinizi tam olarak bilmeniz yeterlidir. Günümüzde internet kullanımının yoğunlaşması ile birlikte dask için ya da başka bir işlem için adres kodu gerekiyor ise Nüfus Müdürlükleri Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü sisteminden Dask Uavt Adres Kodu Sorgulama İle adres kodu öğrenilmektedir. Eğer elinizde bir adres kodu mevcut ise adres kodu doğrulama kısmını kullanarak adres kodunu yazarak ve doğrulaya tıklayarak adres bilginizi teyit edebilirisiniz. Ayrıca arama sayfalarına adres kodu yazdığınızda adres kodu öğrenebileceğiniz sayfaya direk ulaşabilirsiniz.

Adres Kodunu E Devlet Şifresi İle Öğrenme

Bilindiği üzere e devlet sistemi tüm Türk vatandaşlarının tüm devlet kurumlarındaki tüm işlemlerini kapsar. Sisteme PTT şubelerinden elde edilen e devlet şifresi ile giriş yapılır. Ardından hangi bilgiye ulaşılmak isteniyor ise ister arama butonu kullanılarak istenirse ilgili kurum kısmına tıklayarak aranılan bilgiye ulaşılır. Nüfus Müdürlüğü kısmına tıklandığında ise yine adres kodu öğrenme veya sorgulama kısmına ulaşılır. E devlet şifresi ile de Dask Uavt Adres Kodu Sorgulama adres kodu öğrenmeniz mümkündür.

birevim-sabit-reklam

Aylık 500 TL Taksitle Ev Sahibi Olma Fırsatı!

Önceki Yazı

Türkiye’nin En İyi 5 Türk Mimarı

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code