Güncel Haberler

Düzenli Olarak Nasıl Para Biriktirilir?

Nasıl tasarruf edilir? Daha fazla finansal sükunet arayışında, olan kişiler tasarruf etmekle giderek daha fazla ilgileniyorlar.

İster harcamalardan nasıl tasarruf edeceğinize ister genel olarak hayatın her alanında nasıl tasarruf edeceğinize ilgi duyuyor olun, vereceğimiz püf noktaları sadece paradan tasarruf ederek para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

genel tasarruf tavsiyeleri

  • harcamalarda nasıl tasarruf edinirsiniz;
  • bankada nasıl tasarruf edinirsiniz;
  • ailede nasıl tasarruf edinirsiniz;
  • sağlıkta nasıl tasarruf edin;
  • evden nasıl tasarruf

Acil durum fonu oluşturun.

Tasarruf İçin Bütçe Oluşturun

İlk adım basittir: bir ay boyunca satın aldığınız her şeyin vergi makbuzlarını saklayın ve alışveriş, restoran, kişisel bakım vb. Ay sonunda paranızı nasıl harcadığınız ve nerede tasarruf edebileceğiniz belli olacaktır.

Bütçe yöntemi için zarflı sistem

Çok fazla para harcamayla ilgili sorunlarınız varsa, her gider kategorisi için belirli bir tutar girdiğiniz mektup zarfı sistemini deneyin.  (her harcama kalemi için bir tane). Zarftaki para bittikten sonra da biter. Bu şekilde para biriktirilir.

Geleceği düşünün Paradan tasarruf etmekle geleceğiniz için para biriktirmek arasında fark vardır. Bu yüzden sadece daha az harcamayın, biriktirdiğiniz parayı bir yatırım aracında değerlendirin.

24 Saat Kuralı Nedir?

Bu kural, dürtü tarafından verilen pahalı veya işe yaramaz eşyaların satın alınmasından kaçınmanızı sağlar. En az 24 saat boyunca gerekli olmayan her satın alma işlemi için düşünün.

Kendinizi şımartın, ancak tasarruf yapmak için bir fırsat olarak kullanın

Buzdolabında dondurma ile şımartmaya karar verirseniz, tasarruf edebiyat harcanan miktarın aynısını yazın. Eğer öyle görünüyor ve karşılık gelen biriktirmeyi göze alamıyorsanız, şımartmayı göze alamazsınız.

Alışverişlerinizi planlayın

Ne yiyeceğinize önceden karar verin ve süpermarkete gittikten sonra alışveriş listenize sadık kalın. Birçok insan ayartmaya direnmez ve listede olmayan ürünlere para harcar, bu yüzden gerekli değildir. Süpermarkette yiyeceklerinizi dikkatlice planlamak size yılda yüzlerce Türk lirası kazandırabilir.

Hediyeler İçin Limit Belirleyin

Hediye harcama limiti oluşturun Aile üyelerinize ve/veya Tatil sezonunda kişi başı yalnızca bir hediye satın alacağınız bir sisteme adanmış hediyeler için harcama limitleri önerin. Bu sınırlar harcamaları azaltma eğilimindedir. Daha az finansal kaynağa sahip hanelerin üyeleri tarafından çok takdir edilmektedir.

Bu önlemleri aldıktan sonra bir disipline sahip olacaksınız.  O zaman şimdi kredisiz ve küçük taksitlerle ev nasıl alınır? Hadi göz atalım!

Peşinatsız ev nasıl alınır?

Peşinatsız ev almak için 30 yılı aşkın süredir hizmet veren faizsiz finansman sistemlerinden faydalanabilirsiniz.  Küçük birikimlerinizi köşede tutmaya devam ederek taksitle ev almak için Birevim danışmanları size destek veriyor.  Özellikle dinini yaşayan kişiler için faizsiz ödeme sistemi olarak oluşturulan sistemden peşinatı olmayan ya da peşinatsız ev sahibi olmak isteyen kişilerde faydalanabiliyor.

Para biriktirme yollarını öğrendikten sonra yatırım için bir ev edinmeye ne dersiniz!

 

 

birevim

Ev Alıp Satarken Para Nasıl Alınır?

Önceki Yazı

Peşinat Vermeden Ev Alınır Mı?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

eighteen − 11 =