Kredi Haberleri

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren 5 Banka

Emekli olmak birçok avantajı da birlikte getiriyor. Düzenli bir gelire sahip olduğunuz için özellikle devlet destekli katılım bankalarından faizsiz kredi alarak konut yâda farklı bir ihtiyacınız için kullanabilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Özellikle her geçen yıl emeklilik şartları düzelirken ek ikramiyeler ile de yüzleri gülen emekliler ev, araba yâda farklı bir ihtiyaç için kolaylıkla faizsiz kredi için aşağıdaki bankalardan herhangi birinin şubelerine uğrayabilirler.

  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Kuveytürk Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım Bankası

Emeklilere faizsiz kredi veren 5 bankadan kredi almak için ilk şart emekli olmak olsa da yanı sıra birkaç şartı daha yerine getirmeniz gerekiyor.

Emekli olup faizsiz kredi almak için gerekli şartları aşağıda sıralıyoruz;

  • Maaşınızın %70 oranını aylık taksitlerin aşmaması,
  • Maaş durumuna göre başka bankadan kredinizin bulunmaması,
  • 75 yaşını aşmamış olmanız gerekiyor.

Faizsiz Kredi Veren 5 Bankanın diğerlerine göre avantajları nelerdir?

1,48 ten başlayan ve 1,92 ya kadar varan faizler ile kredi veren birçok banka bulunuyor. Türkiye Finans Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Kuveytürk Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası ise 0 faiz ile (sıfır faiz) sizlere avantajlı şekilde ihtiyaçlarınızı giderme olanağı sağlıyor.

Emekliler eğer aylıklarını kredi kullanacakları bankalara taşırlarsa daha hızlı şekilde faizsiz kredi avantajlarından kullanabilirler.

Bu uygulamanın ardından diğer bankalarda yavaş yavaş kredi faiz oranlarını düşürmeye başladılar. Emekli olduğunuzda ihtiyaçlarınız bitmiyor. Ve devlet destekli faizsiz uygulamalı gerçekten yaşam kalitesini artırmak için ideal çözümlerden biri gibi görünüyor.

Üst limiti 45 bin lira olan emeklilere faizsiz kredi seçeneğinde mağduriyet oluşmaması için SGK tarafından müşteriye 3 maaş tutarında avans desteği verileceği öngörülüyor. Henüz onaylanmış olmasa da. Alınan tutar karşılığında 36 ay vade ile her ay müşterinin maaşından otomatik olarak çekilecektir.

Küçük bilgilendirme daha yapalım PTT şubeleri 80 yaşındaki emeklilere kredi vermektedir.  Diğer bankalarda daha önce bahsettiğimiz şekilde yaş sınırı 75’tir.

birevim

Ziraat Katılım Bankası

Önceki Yazı

Sıfır Faiz Kosgeb Başvuruları Ne Zaman?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

three × two =