Faizsiz Sistemler

Eminevim’in Katılım Şartları Nedir?

Peşinatsız, faizsiz ev sahibi olmak isteyenlerin imdadına yetişen Eminevim; birçok kişinin ev sahibi olmasını mümkün kılmıştır. Eminevim sistemi; dünyada ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmesiyle ön plana çıkmıştır. Bu sistem sayesinde tüketicilerin faiz ödemeden, bütçesine göre ve Türkiye’nin herhangi bir yerinden ev sahibi olması mümkündür. Eminevim sisteminin imece ve yardımlaşma usulüne dayalı olduğunu belirtmek gerekir.

birevim faizsiz ev

Eminevim’in en büyük avantajlarının başında taksitlerin faizsiz olması gelmektedir. Buna ek olarak, organizasyon ücreti dışında herhangi bir bedelin ödenmesi söz konusu değildir. Tüketiciler, faiz ödemeden daha ilk aylarda ev sahibi olma hakkı elde edebilirler. Tüketicinin kendi birikimleriyle uzun bir zamanda satın alacağı evi, bu sistem sayesinde kısa zamanda satın alması mümkün olmaktadır. Eminevim sistemi, her şeyden önce tüketicinin tasarruf etmesini sağlamaktadır. Tüketiciler, duruma göre evin değerinde değişiklik yapma hakkına sahip olurlar. Taksit öderken ödeme zorluğu yaşayanlar, taksitleri dondurma hakkına sahiptirler. Buna ek olarak, herhangi bir sebepten dolayı sistemden ayrılmak zorunda kalanların o tarihe kadar ödemiş olduğu ücretler iade edilmektedir. Yalnızca organizasyon ücreti iade edilmez.

Eminevim’den Kimler Faydalanabilir?

Eminevim’den 18 yaşını geçen her tüketicinin yararlanması mümkündür. Bir başka deyişle, aylık taksitleri ödeyebilecek her tüketicinin Eminevim’e katılması söz konusu olmaktadır. Eminevim’in dar gelirliler ve kirada oturanlara faydalı bir sistem olduğunu eklemek gerekir. Eminevim’den ev almak isteyenlerin 100 kişilik bir gruba katıldığını varsayalım. 100 kişi arasında her ay bir çekiliş yapılmaktadır. Bu çekiliş sonucunda her ay bir kişiye ev alınmaktadır. Çekiliş sonucunda daha ilk aylarda ev almaya hak kazanan kişilerin şanslı olduğu söylenebilir. Eminevim; çekiliş sonucunda son aylara kalan kişilerin mağdur olmaması adına farklı bir metod geliştirmiştir. Bu metoda göre, evini ilk aylardan almaya hak kazananlar, geri kalan kişilere bir miktar yardımda bulunmaktadır. Bu sayede, söz konusu kişilerin verdiği yardımlarla beraber evini daha ucuza mal etmesi mümkün olacaktır. Evini ilk aylardan alan kişilerden yardım alan diğer tüketicilerin ise vadeleri erken bitmektedir. Sonuç olarak, organizasyondaki 100 kişinin de avantajlı olduğu bir yöntem uygulanmaktadır.

birevim

Fuzulev’in Katılım Şartları Nedir?

Önceki Yazı

Vizyonevim

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

four + seventeen =