Emlak & Konut

En iyi arsa yatırımı için 10 değerli bölge

Korona virüs krizinin de gösterdiği gibi, istikrarlı görünen bir ekonomi hızla tersine çevrilebilir. Ancak yatırımlarına tutunabilenler, piyasa geçen yılın ikinci yarısında tüm zamanların en yüksek rekorlarını kaydettiği için oldukça iyi iş çıkardı.

birevim faizsiz ev

Gayrimenkule yatırım yapmanın faydaları çoktur. İyi seçilmiş varlıklarla yatırımcılar öngörülebilir nakit akışı, mükemmel getiriler, vergi avantajları ve çeşitlendirmenin keyfini çıkarabilir ve servet oluşturmak için gayrimenkulden yararlanmak mümkündür.

Neden Yatırım Yapmalıyım?

Yatırım yapmak size başka bir gelir kaynağı sağlayabilir, emekliliğinizi finanse edebilir veya hatta finansal bir sıkışıklıktan kurtulmanızı sağlayabilir. Her şeyden önce, yatırım yapmak servetinizi artırır.  Finansal hedeflerinize uymanıza yardımcı olur ve zaman içinde satın alma gücünüzü artırır.

Gayrimenkul yatırımcıları, mülke bağlı ticari faaliyetlerden elde edilen kira geliri, takdir ve kar yoluyla para kazanmaktadır.

Gayrimenkule yatırım yapmanın faydaları arasında pasif gelir, istikrarlı nakit akışı, vergi avantajları, çeşitlendirme ve kaldıraç sayar.

Bir emlak ipoteği öderken, net değerinizin bir parçası olan bir varlık olan öz kaynak oluşturursunuz. Ve öz kaynak inşa ettikçe, daha fazla mülk satın almak ve nakit akışını ve zenginliği daha da artırmak için koza sahipsiniz.

Şu günlerde ekonomistlerin en çok önerdiği yatırım gayrimenkuldür.

Gayrimenkul yatırımı için 3 seçenek nedir?

Gayrimenkul her durumda güvenli bir seçenektir.

Yatırım olarak talep artışı nüfus popülasyonun ile de doğru orantılıdır. Şu an devlet ekonomisinin en avantajlı kısımlarından biridir.

Her yıl artan altyapı ve ulaşım yatırımları ve kentsel dönüşüm ile ilgili faaliyetlerin aralıksız sürüyor olması gayrimenkul yatırımlarını destekliyor. Peki, hangi yatırım seçeneklerini kullanmalısınız.

 • Konut projeleri yatırımları,
 • Arsa arazi yatırımları,
 • İş yeri yatırımları,

Karlı Arsa Yatırımı Nasıl Yapılır?

Gayrimenkul yatırımı için arazi, arsa, bağ ya da bahçe satın almak istiyorsanız. Yazıyı okumaya devam edin. En iyi arsa yatırımı bölgelerini sizin için derledik.  Gayrimenkul yatırımı konusunda ev, işyeri, arsa ya da tarla almalıyım? Son yıllarda hızlı ve modern ulaşımı merkezine alan çok fazla proje revaçta görünüyor.  Gayrimenkul satın aldıktan sonra yeni düzenlemeleri ve arsanın bulunduğu bölgede yer alan gelişmeleri gözden geçirin.

En iyi arsa yatırımı için değerli bölgeler hangileridir?

Arsa yatırımı konusunda önümüzdeki yıllarda değerlenecek bölgeleri şehir şehir sizlere sunuyoruz.  Bölgelerin sosyo ekonomik durumunu gösteren demografik yapılarda yer alıyor.

İstanbul

 • Kaya şehir
 • Arnavutköy
 • Çekmeköy

İzmir

 • Bayraklı bölgesi
 • Bornova-Pınarbaşı bölgeleri
 • Bornova Ankara Caddesi

 Ankara

 • Çankaya -Mustafa Kemal Mahallesi
 • Oran-İlkbahar bölgeleri

Bursa

 • Osmangazi-Demirtaş bölgeleri
 • Nilüfer-Görükle bölgeleri

Gayrimenkul anlaşılması kolay ve bir yatırımcının portföyünün risk ve getiri profilini geliştirebilen ayrı bir varlık sınıfıdır. Gayrimenkul kendi başına nakit akışı, vergi indirimleri, özkaynak inşası, rekabetçi risk ayarlı getiriler ve enflasyona karşı bir hedge sunmaktadır. Gayrimenkul ayrıca, ister fiziksel mülklere ister GYO’lara yatırım yapın, çeşitlendirme yoluyla volatiliteyi azaltarak bir portföyü geliştirebilir.

birevim

Fek yazısı nedir? Nasıl alınır?

Önceki Yazı

Bu ters evler aklınızı başınızdan alabilir

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

two × 5 =