Güncel Haberler

Ev Alana Oturma İzni Veren 12 ülke!

Hayatlarımızda hep hedefler vardır, bu hedefler isteklerimize göre gerçekleşir. Kimileri zevk için bu hedeflerini belirler kimi ise mecburiyetten. Tabii ki bazı hedefler vardır ki bulunduğumuz konum ile alakalı bizlere hem yön verir hem de rahatlık. Bunlardan biri de tabii ki ev sahibi olmak, ev sahibi olmak çok güzel bir şeydir. Ancak bu da yetmez doğduğunuz ülkeden farklı bir yerde ev sahibi olmak istersiniz ve bu size avantaj olarak dönebilir. Bu da ev alana oturum izni veren ülkeler ile avantaj sağlar.

birevim faizsiz ev

Neden Ev Alana Oturum İzni Veriliyor?

Ev alan oturma izni veren 12 ülke, tabii ki hem sizlerin hem de ülkenin kendi iyiliği için bunu yapıyor. Neticesinde ev almak yüklü bir para ve nakit sokma anlamına geliyor. E tabi durumda böyle olunca ev alan sizler için çok daha kolaylık sağlanıyor.

Ev Alana Oturma İzni Veren Ülkeler Hangileridir?

Ev alana oturma izni veren ülkeler sırasıyla; Almanya, Amerika, Dominik Cumhuriyet, İngiltere, İrlanda, İspanya, Kanada, Letonya, Makedonya, Malta, Portekiz ve Yunanistan’dır. İşte bu 12 ülke ev alana oturma izni veriyor.

Sırasıyla Bu Ülkelerin Şartlarına Bakalım

Almanya’da önce oturma, sonra vatandaşlık hakkı elde etmek için net ve tek şart var: 250 bin Euro yatırımla sizin tercih edeceğiniz bir iş kurmak ve bu iş yerinde sadece Alman vatandaşlarına iş vermek.

Amerika’da 2 yolla gerçekleştirilebiliyor, bunlardan 1i 500.000 dolarlık yatırım yapmak ve 10 kişiye iş sağlamak, diğeri ise 1 milyon dolarlık bir iş kurmak.

Dominik Cumhuriyeti’nde ise 2 yol vardır. Bunlardan biri 100.000 dolarlık yatırım yapmak, fakat aileniz ileyseniz 200.000 dolarlık yatırım yapmaktır.

İngiltere içinse Ankara’dan özel izin çıkarmak ve tabii ki 4 yılı doldurduktan sonra 5 yıl içerisinde oturum hakkı kazanmanız.

İrlanda oturum izni ise, minimum 400.000 Euro değerinde gayrimenkul almak oluyor.

İspanya’da oturum izni ise; 160 bin Euro değerinde konut alan İspanyol vatandaşı olmayanlar için oturma izni ve vizesiz seyahat hakkı doğuyor. Bir diğer koşulsa net bir şekilde bir yılın yarısının İspanya’da geçirilmesi mecburiyeti. Tabii ki İspanya’da 10 yıl kalanlar ise vatandaşlık hakkını genel olarak kazanıyorsunuz.

Kanada’da oturum ve vatandaşlık izni için ise; en az 400.000 dolarlık yatırım ve 800.000 dolarlık banka hesabı olması gerekmektedir.

Letonya’da oturum izni içinse; Büyük şehirlerinde istiyorsanız en az 143.000 Euro kırsal kesimde istiyorsanız en az 71.500 Euro değerinde satın almak zorundasınız.

Makedonya için ise; oturma izni için 40.000 Euro’luk yıllık oturma izni,400.000 Euro’luk yatırım yapan iş adamları içinde vatandaşlık hakkı oluyor.

Malta için izin; 3 şekilde oluyor. Malta hükümetine minimum 650.000 Euro hibe etmek, Malta’da en az 350.000 Euro’luk değerinde konut almak.150 Euro 5 yıl Malta devletine ait olan tahvile yatırım gerçekleştirmek.

Portekiz oturum izni; bunun içinse 2 yol var. En az 500.000 Euro değerinde ev almak sizlere vizesiz dolaşabilmeyi sunuyor. Portekiz’de en az 10 kişiye iş vererek oturma hakkı ve 5 yıl geçince süresiz oturum izni alma.

Yunanistan’da ise; 250.000 Euro değerinde bir konut veya üstü rakamda bir konut ile 5 yıl oturma izni alınıyor ve yenilenebiliyor. Tamamen almak içinse Avrupa Birliğine başvuru yapmanız gerekiyor.

birevim

Emlak Beyannamesi ile ilgili Mutlaka Bilmek Gerekenler

Önceki Yazı

Faizsiz finansman şirketleri yasallaştı

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

four × 2 =