Bilgi Bankası

Ev Hanımları Nasıl Para Biriktirilir?

Seyahat etmek, araba satın almak ve hatta çocuğunuzun eğitimi için para biriktirmek gibi belirli şeyleri yapacak paramız olmadığından sık sık şikayet ederiz. Bazen başkalarına bakarız ve bu kadar çok şeyi nasıl yapabileceklerini merak ederiz. Cevap tasarruf. Bu makale size zor kazandığınız paraya ne olduğu, büyük gelir payınızın nerede boşa gittiği ve mali durumunuza nasıl yardımcı olabileceğiniz veya mali durumunuzu nasıl yönetebileceğiniz konusunda bir fikir verecektir.

Bütçe Hazırla

Bütçe yapmak, tüm finansmanın nereye gittiğini belirlemenize yardımcı olur. Bütçeniz, giderlerinizin gelirinizi nasıl ölçtüğünü özetlemeye yardımcı olmalıdır. Bu, aşırı harcamayı kontrol etmeye yardımcı olacaktır. Ayrıca, araba sigortaları gibi, her ay değil, düzenli olarak gerçekleşen tüm masrafların bir listesini yaptığınızdan emin olun.

İstek ve İhtiyaç Arasında Ayrım Yapın

Söylemesi yapmaktan daha kolay olsa da para biriktirmenin harika yoludur. İhtiyacınız olanla istediğinizi ayırt edebilirseniz, çok para biriktirebilirsiniz.

Tasarruf yapmanın anahtarı, paranızı nerede harcadığınızla ilgili bir sekme tutmaktır. Gelirinizi, giderlerin çoğunun nereye gittiğini ve harcamalarınızı nasıl en aza indirebileceğinizi takip edin. Bunu manuel olarak yapabilirsiniz veya bazı harika gider izleme uygulamaları vardır.

Alışveriş Yaparken Bilinçli Olarak Alışveriş Yapın

Alışverişe gittiğinizde ihtiyacınız olan her şeyi listeleyin. Listenizde belirli bir şey yoksa, muhtemelen o şeye ihtiyacınız yoktur ve bu nedenle onu satın almanın bir anlamı yoktur.

Kart Yerine Nakit Ödeme Yapmak Daha İyidir

Daha küçük harcamalar için nakit ve ardından kartla ödeme yapmak daha iyi olabilir. Bu garip gelebilir, ancak nakit yerine kartla ödeme yaparken harcamaların izini kaybetme eğilimindeyiz. Nakit ödeme yaptığınızda, ne kadar para harcadığınıza dair bir çek tutarsınız. Kartla ödeme yaparken, hesap özetiniz / kredi kartı faturanız elinize geçene kadar ne kadar para harcayacağınız konusunda hiçbir fikriniz olmayabilir.

Düzenli Olarak Kaydedin

Her ay biraz tasarruf etme alışkanlığını aşılayın. Bütçeniz size her ay ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu söyleyecektir. Tüm ay geçinmek için ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu hesaplamanız gerekir, ardından ne kadar tasarruf edebileceğiniz netleşir. Biraz para biriktirmeye karar verdikten ve biriktirmeyi beklediğiniz miktarı hesapladıktan sonra, tasarruf etmek çocuk oyuncağı olmalı, değil mi? Yanlış! Paranın oldukça kaygan olabileceğini unutmayın. Elinizde fazla nakit varsa, bütçenizi kolayca fazla harcayabilirsiniz. Bu sorunun üstesinden gelmek için istediğiniz miktarı ay başında biriktirmeye ayırın. Harcama için mevcut miktar = Toplam gelir- tasarruf. Tersi değil. Ayrıca, her ihtimale karşı acil bir külliyat bulundurmayı da unutmayın…

Ev Hanımları Tasarruf Etme Yollarını Arayın

Ardından, paradan tasarruf etmenin yollarını arayın. Birçok süpermarkette, market faturanızı düşürmek için yararlanabileceğiniz indirimli fiyatlar veya bir alana bir bedava teklifleri vardır. Artık yiyecekleri lezzetli atıştırmalıklar yapmak için yeniden kullanmak, daha az israfınız olduğu ve hazır atıştırmalıklar satın almak için daha az harcayabileceğiniz anlamına gelir. Kendinizi her ay kıyafet alırken bulursanız, iki ayda bir satın alacak şekilde düşürebilir veya yalnızca ihtiyaç duyduğunuzda bir şeyler satın alabilirsiniz. Bunlar, her ay ev hanımlarının nasıl tasarruf edebileceğinize dair birkaç örnektir.

Ev hanımları genelde altın günü yaparak tasarruf etmeye çalışır.  Peki alternatif olarak ev hanımları bu tasarrufları emlak yatırımında kullanabilir mi? Küçük taksitlerle ev sahibi olmak mümkün mü?

birevim

Bir Ev Nasıl Alınır?

Önceki Yazı

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Kimlere Verilir?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

18 − 16 =