Kredi Haberleri

Evin Tamamına Kredi Çıkar Mı?

Bir evin peşinatı için para biriktirmek yıllar alabilir. Peşinat kredisinin sizi hayalinizdeki eve daha hızlı ulaştıracağını umuyorsanız, bu tür kredi için çok fazla seçenek olmadığına dikkat edin. Ancak, ihtiyacınız olan peşinat tutarını almanın başka yolları da olabilir.

Banka Kredilerinde %20 Peşinat İsteği Hakkında

Bir evin peşinatı için yeterince para biriktirmek uzun zaman alabilir. Ancak peşinat kredisi ev satın alanlar için iyi bir seçenek midir? Kısa cevap: muhtemelen hayır. Bir ev için ön ödeme yapmak için kullandığınız kişisel bir kredi olan peşinat kredisi için muhtemelen pek çok seçenek bulamayacaksınız. Ve var olanların bazı dezavantajları vardır. Bunun yerine, %20 peşinat gerektirmeyen bir ipotek ararken daha şanslı olabilirsiniz. Hayalinizdeki evi finanse etme yolunda size yardımcı olabilecek bazı peşinat seçeneklerine bakalım.

Peşinat için ne kadar ihtiyacınız var? Satın almak istediğiniz evin toplam maliyetinin%20’sine eşit bir peşinat ödemesine ihtiyacınız olduğunu duymuş olabilirsiniz. Ancak bu her zaman böyle değildir. Bir peşinat için gerçekte ne kadar ihtiyacınız olduğu, düşündüğünüz ipotek türüne bağlıdır. Farklı ipotek kredisi türlerine ve bunların peşinat gereksinimleri farklıdır.

Bireysel kredi Seçeneği

Peşinatınızı karşılamak için bireyseli bir kredi almaya ne dersiniz? Birkaç nedenden dolayı bu genellikle yapılabilir (veya tavsiye edilen) bir seçenek değildir. Borç-gelir oranınızı artırır. Bir ipotek başvurusunu incelerken, borç verenler genellikle bir borçlunun borç-gelir oranına bakarlar; bu, her ay yaptığınız tüm borç ödemelerinin brüt aylık gelirinize bölünmesiyle hesaplanır.

Geleneksel kredileri garanti eden devlet destekli şirketlerden biri, peşinatlar için finansman kaynağı olarak kişisel bir krediyi kabul etmeyecektir. Riskli bir borçlu gibi görünmenizi sağlayabilir. Borç verenler, oldukça yüksek bir peşinatın risklerini azalttığını düşünüyor. Peşinat için kişisel kredi kullanmak, borç verene borçlunun kredi için iyi bir risk olmadığını gösterebilir.

Peki bu durumda üstelik peşinatınız yok ise evin toplam tutarı için kredi nasıl alacaksınız?  İşte size 30 yılı aşkın süredir hizmet veren faizsiz finansman şirketlerinin avantajları;

Kredisiz Ev Almak Mümkün mü?

Kredisiz hatta küçük taksitlerle ev sahibi olmak mümkündür! 18 yaşını doldurmuş her Türk vatandaşı aylık sabit bir gelir beyan edebiliyorsa rahatlıkla peşinatsız ve faizsiz ev sahibi olabilir.   Gelin biraz daha detaya girelim.

Yaklaşık 30 yıl önce Anadolu’da imece usulü sistemi ya da evlerde altın günü sistemi ile yapılan tasarruflar artık yastık altında beklemektense emlak yatırım ı için kullanılabiliyor.

Şimdilerde küçük taksitlerle ev almak mümkün!  Birevim web sitesi üzerinden form doldurduğunuzda size en uygun ödeme sistemine dahil olarak ev sahibi olabilirsiniz.  Bu sistemde almak istediğiniz evin tüm tutarını Birevim ödeyecektir, peşinatsız faizsiz finansman sistemlerine dahil olabilirsiniz.

Ne kadar tutara ihtiyacınız olduğunu hesaplayın. Ön ödemeye ihtiyacınız yok.  Tam olarak ne kadar nakitte ihtiyacınız olduğunu bilmek iyidir, böylece tasarruf etmek için bir plan yapmaya başlayabilirsiniz. Peşinat için ne kadar paraya ihtiyacınız olacağını ve kapanış maliyetleri gibi diğer masrafları hesaplayın.

 

birevim

Ev Almak İçin Nasıl Para Biriktirilir?

Önceki Yazı

Bir Ev Nasıl Alınır?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

1 × 2 =