Dekorasyon

Evinize Parke Döşerken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Husus!

Parkeler; ev dekorasyonunun en önemli öğelerinden birisidir. Parkeler sayesinde evler, dekorasyon anlamında tamamlanmaktadır. Buna ek olarak, düzgün bir şekilde yapılmış parke döşemesi sayesinde evde tam anlamıyla sıcak bir ortam oluşacaktır. Ancak, eve parke döşerken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Her şeyden önce, parkenin uzun süre kullanılabilecek olmasına dikkat edilmelidir. Bu noktada, hangi parkenin malzeme olarak eve uygunluk sağlayacağına önem verilmelidir. Ayrıca, renk bakımından evdeki diğer dekorasyon öğeleriyle %100 uyum sağlanmalıdır. Parkenin çeşidinin ne olacağı ise ev sahibinin kişisel zevklerine göre değişkenlik gösterebilir. Sonuç olarak, parkelerin, evin genel görünümünde büyük etkisi bulunmaktadır. Bu bağlamda, döşeme sırasında ve sonrasında birtakım unsurların dikkate alınması şarttır.

birevim faizsiz ev

Eve Parke Döşenmesi Esnasında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

– Yaşam alanına parke döşemek isteyen insanların ilk olarak parke çeşidine karar vermesi gerekir. Masif, lamine ve laminant olmak üzere parkelerin kullanılan malzemelere göre farklılık göstermesi mümkün olmaktadır. Parke çeşidinin belirlenmesinde ekonomik kriterlere de dikkat etmek şarttır.

– Parke döşerken dikkat edilmesi gereken bir diğer kriter; E1 belgesi olarak bilinmektedir. E1 belgesinin varlığı; parkelerde kullanılan malzemenin içerisinde sağlığa zararlı bir madde olmadığını göstermektedir.

– Parkenin rengine karar verirken evdeki eşyalarla ve duvar rengiyle uyumlu olmasına önem verilmelidir.

– Parke döşenecek zeminin ölçüsünün doğru ve dikkatli bir şekilde alınmış olması önemli bir ayrıntıdır.

– Kullanılacak olan parkenin kesinlikle kullanım kolaylığına sahip olması gerekir. Ucuz olduğu için işlevsiz parkelerden uzak durulmalıdır.

– Parke döşemeden önce zeminin hazır hale getirilmesi gerekir. Zemin seviyesinin her noktada aynı olması şarttır.

Parke döşemesi yapılmadan önce mutlaka ambalajından çıkartılması ve 48 saat süreyle beklenmesi gerekmektedir.

– Parkenin döşeme yönünün kullanan kişinin kişisel zevkine göre belirlenmesi gerekir. Enine, boyuna, kare veya üçgen gibi modellerin tercih edilmesi söz konusudur.

– Parkenin kesinlikle kolay temizlenebilir olması gerekir.

– Son olarak, döşeme işleminin bitmesinin ardından parkenin kuruması beklenmelidir. Bekleme süresinin en az iki hafta sürmesi gerekir.

birevim

İslami Mortgage Nedir?

Önceki Yazı

Emlak Brokerı Ne İş Yapar? Emlak Brokerın Özellikleri Nedir?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

4 − three =