Faizsiz Sistemler

Faizsiz Ev ve Oto Kredi Sistemleri Nasıl Çalışıyor?

Her insanın ev ve araba almak gibi hayalleri bulunmaktadır. Ancak, belirli birikimi olmayan insanların bu hayallerine ulaşması pek kolay değildir. Bu noktada, birçok tüketicinin konut veya taşıt kredisine başvurduğu bilinmektedir. Konut kredisi başta olmak üzere bu tür kredilerin avantajlı olduğu düşünülmektedir. Ancak, kredi faiz oranlarının her geçen gün yükseldiğini söylemek gerekir. Bu bağlamda, 300 bin TL’lik bir ev almak isteyen tüketicinin kredi faiz oranından dolayı vade sonunda neredeyse 600 bin TL tutarında ödeme yaptığını söylemek çok yanlış olmayacaktır. Ancak, faizli kredi sistemlerinin yerine daha uygun ve faizsiz sistemler düşünüyorsanız bu yazıyı okumalısınız!

birevim faizsiz ev

Tüketicilerin faizsiz, peşinatsız, vade farksız, ek masrafsız ev veya araba sahibi olmasını birçok sistem bulunmaktadır. Daha doğrusu, bu özelliklere sahip firmalar vardır. Eminevim, Birevim, Katılımevim, Fuzulev, Finansevim, Birikimevim, Morevim, İktisatevim, Vakıfevim gibi firmaların bu amaçla hizmet ettiğini vurgulamak gerekir. Taksitle ev alınmasını mümkün kılan bu sistemler; bankaların sunmuş olduğu finansal çözümlere kıyasla çok daha uygun şartlar barındırmaktadır.

Taksitle Ev Satın Alma Yöntemleri

Günümüz ekonomik şartlarında ev veya araba sahibi olmanın pek kolay olmadığını ifade etmek gerekir. Ancak, yine de taksitle ev ya da araba satın alabilirsiniz. Bu noktada, yukarıda bahsettiğimiz firmalara başvuru yaparak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, bu tür firmaların peşinatsız ev alma seçeneklerine sahip olduğunu vurgulamak gerekir. Herkesin ev veya araba almak için elinde peşinatının olmadığını hesap edersek bu firmaların ne kadar avantajlı olduğunu anlayabiliriz.

Yukarıda adı geçen ve faizsiz finans seçenekleri sunan firmaların her birinin en büyük avantajlarından birisi; herkesin bütçesine uygun ödeme planlarının oluşturulmasıdır. Bir başka deyişle, firmaya aylık ödeyebileceği miktarı belirten tüketicilerin buna uygun gruplara yerleştirilmesi söz konusu olmaktadır. Buna ek olarak, tüketicilerin sabit, artan veya azalan taksit seçenekleriyle ödeme yapmasına imkan verilmektedir. Evine kısa sürede sahip olmak isteyen tüketicilerin isteğine uygun erken teslim kampanyaları bulunmaktadır. Ayrıca, isteyenler için serbest ödeme sistemi de bulunmaktadır.

Faizsiz finans seçeneği sunan firmaları tercih etmeye karar verdiyseniz her şeyden önce satın almak istediğiniz evi veya arabayı belirlemelisiniz. Evin bütçenize uygun olması gerçekten çok önemlidir. Bunun yanı sıra, istediğiniz takdirde peşinat ödeyerek ödemelerinizin daha erken bitmesini sağlayabilirsiniz. Ancak, bu sistemde peşinat ödeme zorunluluğunun olmadığını bir kere daha hatırlatmak gerekir.

Bir sonraki aşamada, taksit sayınızı belirlemek zorundasınız. Bu noktada, tamamen bütçenize uygun olarak hareket etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Aylık taksit tutarı ve toplam taksit sayısı tüketiciler tarafından belirlenmektedir. Ardından, firmayla sözleşme yaparsınız. Bu sayede, haklarınız garanti altına alınmış olur. Sözleşmenin yapılmasının ardından noterin katılacağı bir çekilişle alacağınız evin teslim tarihi belirlenmiş olacaktır. Evin teslim tarihi geldiği zaman evinize kavuşmuş olursunuz.

birevim

Eminevim 2020’de 500 Kişilik Yeni İstihdam Sağlayacak!

Önceki Yazı

Gebzespor’a Katılımevim’den Sponsorluk Desteği

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

one × one =