Güncel Haberler

Faizsiz finansman şirketleri yasallaştı

Çoğumuzun birçok hedefi birçok hayali vardır, bunları gerçekleştirmek için didinip durur ve çok çalışırız. Ancak dünyada her geçen gün bir şey sahibi olmak zorlaşmaktadır, neticesinde ödemeler asla durmuyor ve git gide her şeyin değeri artıyor, insan çalışma değeri ise azalıyor ve bu da maaşlarımızı daha az almamamıza neden oluyor. E hal de böyle olunca para biriktirmek çok zorlaşıyor. Birçoğumuz araba, ev veya benzeri değerlere sahip olmak istiyoruz, ancak bu değerler son dönemlerde dünyayı etkisi altına alan korona-virüs ile beraber çok daha pahalılaşmıştır. Ancak hedeflerimize tasarruf finansman şirketleri ile kavuşabiliriz

birevim faizsiz ev

Neden Türkiye’de Birçok Şeyin Fiyatı Çok Pahalılaştı?

Günden güne artmakta olan nüfus yoğunluğu, işsizlik ve birçok para biriminin daha da değerlenmesi, Türkiye’de bulunan birçok şeyin fiyatını bir hayli yukarı çekmiş durumdadır. Bu da yetmiyormuş gibi dünyayı çok kötü olarak etkisi altına alan Korona-virüs dengeleri bir hayli sarsmış durumdadır. Bu nedenle Türkiye’de birçok noktada işsizlik sıkıntısı da başlamıştır, büyük paralar biriktirmekte hayal haline gelmiştir, kira ödüyorsanız da paranızı çöpe atmış oluyorsunuz.

Para Biriktirmek Bu Kadar Zorken Faizsiz Finansman Şirketleri Yanınızda

Yukarıda belirtmiş olduğumuz şartlara karşın, bize yeni bir umut kapısı açacak olan faizsiz finansman şirketleri her türlü ihtiyacımızı karşılamak için yanımızdadır. Eğer kiradaysanız, kiradan kurtulmak için ev kredisi hem de faizsiz, eğer arabanız veya taşıtınız yoksa taşıt sahibi olmak için faizsiz olarak araç kredisi, eğer başka bir değere ihtiyacınız varsa tasarruf finansman kredisi çekebilirsiniz. İşte bu noktada zaten diğer kuruluşlardan çok daha önde oluyor ve çok ufak bir ödenekle sizleri hayallerinize kavuşturuyor.

Böyle Bir Sistem Nasıl Güvenlik Sağlar?

Faizsiz finansman şirketleri çok tuhaf bir şekilde bizlere kolaylık sağlamaktadır, e doğal olarak bu kadar avantaj sağlayan kuruluşlar ile karşılaşmadığımız için insan işkillenmiyor değil, ancak bunun da önüne geçildi. Zaten şu zamana kadar hiç bir şekilde sıkıntı yaşatmayıp insanları mağdur etmeyen bu şirketler sizlerin kafasında soru bırakmıyor. Bu da (faizsiz finansman şirketleri yasallaştı) gerçeğiyle oluyor.

Faizsiz Finansman Şirketleri Nasıl Yasallaştı?

Büyük Millet Meclisi toplantısında yani BMM’de kabul edilen faizsiz finansman şirketleri ile ilgili yasa ile beraber tasarruf finansman şirketlerinin asgari sermaye tutarı net olarak 100 milyon Türk Lirası olacak. Bu şirketler için bulunan kurulma için izin ve denetim açısından BDDK’ya bağlı olacaktır. Yalnız sadece bünyesinde bulunan konut, çatılı iş yeri gibi ve taşıt ediniminden çıkan her türlü borçları rahatlıkla finanse edebilecekler. Fon havuzundaki birikmiş olan paraları amaç dışı olarak asla kullanamayacaklar, faizsiz esaslara göre net bir şekilde faaliyet gösterecekler. ,,İşte gördüğünüz gibi asla ama asla sizlerin kafasında ufak bir bulantıya bile neden olmayacak şekilde faizsiz finansman şirketleri hizmet etmeye devam edecektir.

birevim

Ev Alana Oturma İzni Veren 12 ülke!

Önceki Yazı

Kambura’da Ev Sahibi Olmak Hayal mi?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

19 − fourteen =