Faizsiz Sistemler

Faizsiz Sistemle Bir Ev Parası Cebinizde Kalıyor!

Türkiye’de yaşayan insanların en büyük hayallerinden birisi ev sahibi olmaktır. Ancak, ev sahibi olmak için her şeyden önce belirli birikime sahip olmak gerekmektedir. Bu noktada, elinde birikmiş parası olmayanların ev sahibi olması zor gözükmektedir. Bu noktada, aynı durumu yaşıyorsanız, faizsiz sistemlerden yana tercih yapmalısınız. Faizsiz sistemler sayesinde neredeyse ikinci bir ev parası cebinizde kalmaktadır. Faizsiz sistemlerin faydasını bir örnekle açıklayabiliriz. Konut kredisi aldığınız takdirde 300 bin TL’lik bir evin kredi faiz oranlarıyla beraber neredeyse 600 bin TL olarak geri ödenmesi söz konusu olmaktadır. Ancak, faizsiz sistemlerde yalnızca organizasyon ücreti alınmaktadır. Bu noktada, faizsiz sistemlerle tüketicinin en çok 330 bin TL’yi ödemesi mümkündür.

birevim faizsiz ev

Birikimevim Neler Vaat Ediyor?

Yıllardan bu yana faizsiz ve tasarrufa dayalı finans anlayışıyla binlerce insanın ev sahibi olmasını sağlayan Birikimevim; yüksek kredi faiz oranlarından bıkan tüketiciler için en uygun seçenektir. Bu noktada, Aralık 2018’den bu yana Birikimevim ile çalışan Telli Grup’un grup yönetim kurulu başkanı Osman Telli’ye bir kulak verelim! Osman Telli; ev sahibi olmak isteyen tüketicilerin önündeki en büyük engelin yüksek faizler olduğunu dile getirmiştir. Yüksek faiz oranlarından sıkılan ve bir ev almak için en az iki ev parası ödemek istemeyenler için en uygun seçeneğin Birikimevim olduğunu söyleyen Osman Telli; faizsiz sistemin avantajlarından bahsetmiştir.

Birikimevim; hali hazırda Türkiye çapında 13 şubeye ve 2.500 müşteriye ulaşmıştır. Bu noktada, Osman Telli’nin verdiği örnek üzerinden Birikimevim ile çalışmanın avantajlarını anlatabiliriz. 300 bin TL tutarında bir evi satın almak isteyen tüketicilerin 100 kişilik gruba katıldığı takdirde ayda üç bin TL ödeme yapması söz konusu olacaktır. Sonuç olarak, peşinat vermeyen bir tüketicinin ayda yalnızca üç bin TL ödeyerek evine kavuşması mümkündür. Ancak, konut kredisi alan bir tüketicinin 300 bin TL’lik bir ev için ayda 4.739 TL ödemesi gerekmektedir. Bu bağlamda, 300 bin TL’lik evi satın almak için toplamda vade sonunda 476 bin TL ödenmesi zorunludur. Bu noktada, Birikimevim’in ne kadar faydalı ve hesaplı bir sistem olduğu aşikardır.

Osman Telli; faizli sistemde vade süresi arttıkça aylık taksitlerin azalmasına rağmen geri ödenecek toplam rakamın ise bir hayli arttığını ifade etmektedir. Bu noktada, 300 bin TL’lik bir ev için konut kredisi alan ve 180 ay vadede geri ödemeyi tercih eden bir tüketicinin vade sonunda 645 bin TL geri ödemesi söz konusu olacaktır. Neredeyse yeni bir ev parası kadar ekstra ödeme yapılmaktadır.

Osman Telli; Birikimevim ile beraber yıl sonunda 50 şubeye kadar ulaşmak istediklerinden bahsederken pert araçları ekonomiye kazandırma konusunda da ciddi çalışmalarının olduğunu dile getirmiştir. Bu bağlamda, yılda 25 bin aracı tekrardan ekonomiye kazandırdıklarını ifade etmiştir.

birevim

Fuzulev’den Ev Sahibi Olmanın En Kolay Yolu!

Önceki Yazı

Faizsiz Finansman Birliği Kuruluyor!

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

one × three =