Faizsiz Sistemler

Fuzulev’in Katılım Şartları Nedir?

Fuzulev; ev sahibi olmak isteyen ancak bankaların belirlemiş olduğu faizlere bulaşmak istemeyen kişilerin ev sahibi olmasına aracılık eden bir organizasyondur. Buna ek olarak, konut kredilerinden farklı olarak, ödeme güçlüğü çekenlerin bu sistem sayesinde daha rahat ev sahibi olması mümkün olmaktadır. Fuzulev; faizsiz, peşinatsız, kredisiz ev sahibi olmak anlamına gelmektedir. Buna ek olarak, tüketiciler, Türkiye’nin her yerinde ev sahibi olma şansına sahip olurlar. Ayrıca, uygun bütçeye ev sahibi olmak isteyenlerin değerlendirmesi gereken ilk alternatif olarak bilinmektedir.

Fuzulev Sistemi Nasıl Çalışmaktadır?

Fuzulev; tüketicilerin vade farksız ve faizsiz ev sahibi olmasını mümkün kılmaktadır. Ayrıca, Fuzulev’in aynı şartlar altında otomobil sahibi olmayı sağladığını da eklemek gerekir. Tüketiciler, Fuzulev sistemine ödeme güçlerine göre katılma şansına sahip olurlar. Bir başka deyişle, herkesin ödeme gücüne uygun olarak girebileceği bir grup bulunmaktadır. Tüketiciler, ev veya otomobillerini Türkiye’nin her yerinden alma şansına sahiptirler. Fuzulev sistemine gönül rahatlığıyla katılmak mümkündür. Çünkü, her ay yapılan ev ve otomobil çekilişleri, noter huzurunda yapılmaktadır. Kısacası, hiçbir tüketiciye ayrıcalık uygulanmaz. Buna ek olarak, Fuzulev organizasyonuna peşinatlı veya peşinatsız olarak katılma şansı bulunmaktadır. Tüketiciler, ödeme güçlüğü çektikleri durumlarda taksitlerini dondurma hakkına sahip olurlar.

Fuzulev Sistemi’ne Katılmak İçin Neler Yapmak Gerekir?

Fuzulev; altın günü mantığıyla gerçekleştirilen bir organizasyondur. Bu organizasyona 18 yaşın üzerindeki her T.C vatandaşının katılım hakkı bulunmaktadır. Fuzulev sisteminde bilhassa dar gelirli vatandaşların ev sahibi olması amaçlanmaktadır. Ancak, gelir durumundan bağımsız olarak herkesin bu organizasyona katılma hakkı vardır. Tüketiciler, organizasyon ücreti haricinde herhangi bir katılım ücreti ödemezler. Organizasyon ücretinin ise tüketicinin almak istediği evin değerine göre belirlendiğini ifade etmek gerekir. Fuzulev sistemine katılmak kolay olduğu gibi sistemden çıkmak da bir o kadar kolaydır. Ödeme zorluğu yaşayanlar, sistemden ayrılma hakkına sahiptirler. Ancak, sistemden ayrılan kişinin olduğu gruptaki diğer vatandaşların mağdur edilmesi söz konusu değildir. Çünkü, herkesin ödediği taksitler ve ev sahibi olması; Fuzulev’in garantisi altındadır. Fuzulev’de peşinatlı erken teslim sistemi sayesinde peşinat oranına göre taksit tutarları azalmaktadır.

birevim

Hedefevim’in Katılım Şartları Nedir?

Önceki Yazı

Eminevim’in Katılım Şartları Nedir?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

10 + 19 =