Kredi Haberleri

Halkbank TOKİ Kredisi ile Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun

TOKİ’den ev almak isteyenlere Halkbank tarafından uygun kredi imkanı sağlanıyor. Ülkemizin tüm il ve ilçelerinde geçerli olan bu kredi imkanı ile kurum tarafından yapılan tüm evler için kredi çekmek mümkün kılınıyor. TOKİ için başvuru yapacakların gerekli şartları sağladıktan sonra yapılan sözleşme ve ardından yapılacak çekiliş ile ev almaya hak kazandıktan sonra finansman desteği sağlanması sağlanıyor. En uygun şekilde sunulan bu krediler sayesinde uzun vadede rahatça ev almak mümkün kılınıyor. Bu durumda yapılması gereken en doğru hamle Halkbank üzerinden kredi çekmek olarak duruyor.

Halkbank Toki’den Ev Alacaklara Kredi Desteği

Halkbank ve TOKİ tarafından yapılan anlaşma ile insanlar TOKİ finansmanı yerine borcunu toplu olarak ödemeleri halinde kurum tarafından sunulan %20 indirim imkanından yararlanma şansı sunuluyor. Bundan yararlanmak yapılması gereken evin bedelinin tamamı için uygun finansmana ulaşmak olarak görülüyor.

Bu finansman bir kamu bankası olan Halkbank tarafından sunuluyor. Halkbank Devlet Destekli En Uygun Konut Kredisi ile bunu ev almaya hak kazanan tüm TC vatandaşlarına sunuyor. Sadece uygun oranlı kredi imkanı değil bu krediyi kullananlardan normal kredilerden alınan ekspertiz ücreti ve tahsis ücretinin de alınmaması maliyet oranının iyice düşmesine yardımcı oluyor. İki taraflı olarak kar elde ederek ihtiyacınız olan eve en hızlı şekilde almanız mümkün kılınıyor.

Halkbank TOKİ Kredisi Ne Kadar Devam Edecek?

Halkbank tarafından sunulan Devlet Destekli Konut Kredisi kampanyası 2019 yılı sonu itibariyle bitmişti. Ancak yaşanan ekonomik durum göz önüne alınıp, insanların ve kurumun isteklerini sağlamak amacıyla bu kredinin 2020 yılı itibariyle de devam etmesi amaçlanıyor.

Aldığınız evin borcunu tamamen ödeyerek peşin almanız halinde %20 oranında indirim kazanmanız mümkün kılınıyor. 300 bin TL’lik bir evde elde edilecek %20 indirim sayesinde evin bedeli 240 bin TL’ye düşmüş oluyor. Ayrıca %0,80 faiz oranı ile sunulan bu kredi piyasada sunulan en uygun konut kredisi faiz oranı olarak dikkat çekiyor. Bu finansmanın devam etmesi ile ev alırken insanların finansman kaynağı için tek noktaya yönelmesine yardımcı oluyor.

Halkbank TOKİ Kredisi’nin Avantajları

Konut kredisi için piyasada finansman sağlayan özel ve kamu bankalarının tamamından daha düşük faiz oranı sunması en dikkat çekçi nokta olarak görülüyor. %0,80 faiz oranı ile ev alarak çok uygun taksit imkanları ile uzun vadeli ödeme seçenekleriyle ödemeniz mümkün kılınıyor.

Alacağınız finansman ile evinizin tüm borcunuzu ödeyeceğiniz içinde TOKİ’den ekstra bir %20 indirim kazanmanız da avantajlar arasında en dikkat çekicidir. Kredilerin maliyetini yükselten ekspertiz rapor parası ve kredi tahsis ücretinin de alınmaması da maliyet oranının düşük olmasın yardımcı oluyor. Bu sistem ile maksimum üst limit kredi miktarı da 500 bin TL olarak sınırlanıyor.

birevim

2020 Nisan Konut Kredisi Faizlerinde Son Durum

Önceki Yazı

Konut Kredisi Nedir?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

eight − 2 =