Kredi Haberleri

Hangi Araçların Tamamına Kredi Çıkar?

Bir araba satın almak genellikle araba kredisi almak anlamına gelir. Yeni bir araç için pazardaysanız, muhtemelen araba seçeneklerini araştırmak için çok zaman harcadınız, ancak araba kredilerinin nasıl yapılandığını iyi anlıyor musunuz? Bir finans kurumundan araba kredisi aldığınızda, paranızı toplu olarak alırsınız, sonra zaman içinde geri ödersiniz (artı faiz ile). Ne kadar borç aldığınızı, geri ödemek için ne kadar zaman aldığınızı ve faiz oranınızın tümü aylık ödemenizin boyutunu etkiler. Hem aylık ödemenizi hem de kredinizde ödeyeceğiniz toplam tutarı etkileyen 3 ana faktör şunlardır:

 • Kredi tutarı. Bir takas aracınız olup olmadığına ve / veya peşinat yapıp yapmadığınıza bağlı olarak, aracın değerinden önemli ölçüde daha az olabilir.
 • Yıllık yüzde oranı. Genellikle APR olarak adlandırılır, bu kredinize ödediğiniz efektif faiz oranıdır.
 • Kredi vadesi. Bu, genellikle 36-72 ay olan krediyi geri ödemeniz gereken süredir.

Bu 3 faktör aylık ödemelerinizi nasıl etkiler?

Daha düşük bir aylık ödeme her zaman iyidir. Ancak daha büyük finansal resme bakmakta önemlidir: Bu daha düşük ödeme, kredinin ömrü boyunca arabanız için daha fazla ödeme yaptığınız anlamına da gelebilir. 3 faktörün her birini ayarlamanın aylık ödemenizi nasıl etkileyebileceğini görelim:

Daha düşük bir kredi tutarı. Diyelim ki 25.000 Türk lirası bir araba kredisi düşünüyorsunuz, ancak 2.000 bin Türk lirası bir ön ödeme yaptınız veya arabanın fiyatını 2.000 Türk lirası düşürdünüz. Kredi tutarınız 23.000 Türk lirası olur ve bu da size aylık 44.27 Türk lirası tasarruf sağlar (%3.00 APR ve 4 yıllık bir vade varsayılarak).

Daha düşük bir APR. Aynı 25.000 Türk lirası araba kredisini düşünün ve 4 yıllık bir vade varsayalım. Bir finans kurumu %3,00 APR ve bir diğeri %2,00 APR sunuyor. Daha düşük APR’yi almak size ayda 10,98 Türk lirası tasarruf sağlayacaktır.

Daha uzun bir kredi vadesi. 25.000 Türk lira ‘lık bir krediyi 4 yıldan 5 yıla uzatmak (%3.00 APR varsayılarak) aylık ödemenizi 104.14 Türk lirası düşürür, ancak kredinin ömrü boyunca 391.85 Türk lirası daha fazla faiz ödemesi yaparsınız.

Tamamına Kredi Veren Araç Kampanyaları

Günümüzde taşıt kredisi kullanmak faizsiz finansman firmaları, bankalar veya galeriler ile mümkün! Aracın fiyatını ve ödeyebileceğiniz tutarı belirleyin, gerisi kolaydır.  Online olarak araç fiyat bilgilerini, banka kredi faiz oranlarını incelemenizde mümkündür. Aşağıdaki bankalardan krediyi alırken anlaşmalı oldukları bayilerden kredinin tamamı için kredi kullanabilirsiniz.

 • Akbank
 • Garanti Bankası
 • Denizbank
 • TEB
 • Türkiye İş Bankası
 • Türkiye Halk Bank
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • ING
 • QNB Finansbank

Büyük şehirlerimiz, İstanbul, Bursa ve Ankara’da yer alan nerede ise tüm galeriler ile bankaların anlaşmaları olduğundan, galerideki arabalar için tamamına kredi kullanabilirsiniz. Anlaşmaya göre şartlar dahilinde kredi kullanabilirsiniz.  Peşinatsız araba sahibi olmak için faizsiz finansman yöntemlerine de göz atabilirsiniz.

 

birevim

Noterde Araç Satış İşlemi Nasıl Yapılır?

Önceki Yazı

İkinci El Araç Piyasası Düşecek Mi?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

eleven + 10 =