Kredi Haberleri

Hangi Eve Ne Kadar Kredi Çıkar?

Nakit alıcı değilseniz, bir mülke harcayabileceğiniz paranın miktarı her zaman kısmen ne kadar ödünç alabileceğinize bağlıdır. Öyleyse bir borç veren bunu nasıl çözer? Ve ne tür bir krediyi rahatça ödeyebileceğinizi nasıl anlarsınız? Bir mülk satın almak için çoğumuz ev kredisine ihtiyacımız var. Dolayısıyla, bir mülk satın almak yalnızca depozito biriktirme zor işini değil, aynı zamanda devam eden ev kredisi geri ödemelerini yapmak için mevcut bütçenizde yer bulmayı da içerir. Öyleyse, neye mal olabileceğinizi nasıl hesaplayabilirsiniz?

Gelir ve giderleri dengeleyin

Basit bir ifadeyle: Neler karşılayabileceğiniz, şu anda ne kazandığınıza ve ne kadar harcadığınıza bağlıdır. Gelen ve giden paranızı değerlendirmekle ilgilidir. Öyleyse, neyi karşılayabileceğinizi belirlemede ilk adımınız, her zaman, hangi paranın gelmekte olduğunu ve ev kredinizi aldıktan sonra nelerin çıkması gerektiğini gösteren gerçekçi bir bütçe hazırlamak olmalıdır. Mevcut kredileri, kredi kartlarını ve diğer borçları eklemeyi unutmayın.

“Ne kadar ödünç alabilirim” hesap makinesi kullanın

Neleri ödünç alabileceğinize dair size bir gösterge vermek için çevrimiçi bir ödünç alma hesaplayıcısı kullanabilirsiniz. Bir borçlanma gücü hesaplayıcısı sizden gelir kaynaklarının yanı sıra tüm harcamalarınızı girmenizi isteyecek ve ardından size borç verenin ne kadar borç alabileceğinizi düşündüğü konusunda bir fikir verecektir.

Kredi puanınız kredinizi nasıl etkiler?

Ancak ne kadar ödünç alabileceğiniz basitçe ne kazandığınıza ve ne harcadığınıza bağlı değildir. Ayrıca kredi puanınızdan veya kredi notunuzdan da etkilenir. Bu, kısmen, diğer kredileri ve faturaları geri ödeme geçmişinize ve geçmişte kaç kez kredi başvurusunda bulunduğunuza bağlıdır. Ayrıca, bir kredide temerrüde düşüp ödemediğinizi veya aleyhinize herhangi bir borçla ilgili hükümlerinizin (iflas gibi) olup olmadığını da dikkate alır. Ne kadar ödünç alabileceğinizi düşündüklerinde, bir borç veren, bunlara hiçbir şey borçlu olmasanız bile, kişisel krediler, ev kredileri ve hatta kredi kartları gibi diğer kredilere erişiminizi de hesaba katacaktır. Bunun nedeni, bu potansiyel geri ödemeleri karşılama ihtiyacınızı bir ev kredisini geri ödeme kapasitenize dahil etmeleri gerektiğidir.

Faiz oranlarını hesaba katmayı unutmayın!

Ne kadar ödünç alabileceğinizi etkileyecek bir diğer faktör faiz oranlarıdır. Faiz oranı ne kadar düşükse, bir krediye hizmet vermek o kadar ucuzdur ve genellikle o kadar çok borç alabilirsiniz. Bununla birlikte, geri ödemeleri karşılama kapasitenizi mevcut faiz oranı üzerinden hesaba katmamalısınız. Faiz oranlarının artması durumunda kredi geri ödemelerinizi yapma kapasitenizi de hesaba katmalısınız.

Özet olarak ev kredilerini her ay ödeyeceğiniz tutarı, satın alacağınız evin toplam fiyatına bölerek vade sayısını çıkarabilirsiniz.  Birevim faizsiz finansman şirketi 48 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Dilerseniz peşinatsız olarak küçük taksitlerle ev sahibi olabilirsiniz.

birevim

Ev Almak İçin Ne Kadar Peşinat Gerekli!

Önceki Yazı

Birevim ile Kazanç Dolu Bir Dönem Başlıyor!

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

three + 13 =