Güncel Haberler

Hazine ve Maliye Bakanlığından İşe Devam Desteği

Sağlık ve hükümet yetkilileri, Türk halkının güvenliğini ve sağlığını korumak için birlikte çalışıyor. Küçük işletmeler, çalışanlarını, müşterilerini ve kendilerini sağlıklı tutmak için üzerlerine düşeni yapmaya teşvik ediyor.

birevim faizsiz ev

Devlet ise küçük işletmeleri destekler şekilde bir programı açıkladı.  Hazine ve Maliye Bakanlığından işe devam desteği KFG yani kredi desteği ile özellikle Kobi’ler rahatlayacak gibi görünüyor.  Başta Kobiler olmak üzere kurumsal ve ticari ölçekteki tüm firmaların işletme sermayesini karşılamak üzere desteklerine bir yenisini ekliyor. Hiçbir vatandaşın mağdur olmaması için özellikle gelir ve iş kaybından korunmaları amacı ile 36 ay vadeli ve 6 ay ödemesiz tüm masrafları ile yıllık  %7,5 maliyetli işe devam destek paketi, çalışan sayılarında azaltma yapmama ön şartı ile devrededir.  Ve üstelik sektör farkı gözetmeden Hazine ve Maliye Bakanlığından işe devam desteği KFG desteği ile başvuru yapabilirsiniz.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın duyurduğu paket ekonomik istikrarı korumak adına kamu ve katılım bankalarının desteği ile başlatılıyor. İstihdamı korumak için birçok paket ile vatandaşa destek vermeye çalışan bakanlık 6 ay anapara ve faiz ödemesiz toplam 36 ay vadeli ve yıllık yüzde 7,5 faizle isteyenler online başvuru yaparak alabiliyor.

Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada Hazine destekli kredi garanti fonu KGF kefaleti sağlanan bu destek ile istihdamın korunması esas alınıyor.

Birlikte başaracağız etiketi ile ayrıntıları duyurulan destek konusunda işletmeler küçükte olsa bir nefes aldı.

#BirlikteBaşaracağız hastag ile duyurulan destek paketi dışında her gelir gurubuna özel paketler açıklanmaya devam ediyor. Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank’ın hayata geçirdiği “İşe Devam Kredi Desteği”ne  ilişkin başvurular internet üzerinden yapılabilmektedir.

Bakan Albayrak bu zorlu süreçte sanayici,esnaf ve kobiyi destekleyeceklerine dair açıklamalarda bulundu.        Yurt dışından Türkiye’ye yapılan uluslararası doğrudan yatırımların 2018’de 13 milyar doları aştığını vurgulayan Sn. Albayrak,  Bu kadar zor bir yılda 13 milyar doların üzerinde doğrudan yabancı sermaye girişi sağlandığı için kısa sürede  bu rakamların üstüne çıkılacağını söylüyor.   -Ayrıca Bakan Albayrak,

  • Finans piyasasında tahvil faizlerinin düşüşü,
  • borsadaki pozitif hareketlenme,
  • ülkeye gelen kaynak,
  • kredi piyasasındaki olumlu havanın ülkenin ekonomik istikrarını koruduğunun bilgisini verdi.
birevim

3 Kamu Bankasından Yeni Kredi Paketi

Önceki Yazı

Türkiye Bankalar Birliği’nden Çek Ödeme Destek Kredisi

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

one × 2 =