Kredi Haberleri

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Bireysel krediler, 2021’in üçüncü çeyreğinde ülke çapında maalesef ödenmemiş kişisel kredi borcu ile en hızlı büyüyen tüketici borcu ürünlerinden biridir. Bu alandaki kredi verenler, son dönemde bireysel kredi bakiyelerinin oluşturma ve büyüklüğünde çarpıcı bir artış gördüler. Elbette tüketiciler giderek daha fazla faizsiz finansman şirketlerinden teminatsız kredileri tercih ediyor.

İhtiyaç kredisi kullanmak istiyor ve uygun bir yol arıyorsanız, borç verene ve kredi notuna göre bireysel kredilerin ortalama faiz oranlarını öğrenin.

Borç veren türüne göre ortalama kredi oranları

Yerel bankalar ve gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalara sahip kredi birlikleri, rekabetçi kişisel kredi ürünleri vaat ederken, çevrimiçi borç verenler, mükemmel krediye sahip tüketiciler için genellikle daha düşük başlangıç faiz oranlarına sahip krediler sunar. İhtiyaçlarına uygun fiyatlı bir kredi ürünü bulmak isteyen tüketiciler, bankalarının veya kredi birliğinin tekliflerini, aşina olabilecekleri herhangi bir çevrimiçi kredi kuruluşuyla karşılaştırmalıdır.

Bireysel kredi oranınızı etkileyen diğer faktörler

Kredi puanınız, hak kazanabileceğiniz ortalama bireysel kredi faiz oranında önemli bir rol oynasa da borç verenler, kredi itibarınızı ölçerken diğer ayrıntıları dikkate alır. Bunlar şunları içerir:

  • Ne kadar borç alabileceğinizi belirlemek için kullanılan geliriniz.
  • Borç-gelir oranınız, borç verenlerin gelirinizle karşılaştırıldığında zaten ne kadar borcunuz olduğunu belirlemesine yardımcı olur.
  • Borç verenlerin kredinizi geri ödeme kabiliyetiniz konusunda kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olan istihdam durumunuz.

Bazı borç verenler, kişisel kredileri için asgari gelir tutarı veya asgari kredi puanı gibi asgari standartlar belirler. Kredi raporunuzda yakın zamanda bir iflas varsa veya açık bir tahsilat durumunuz varsa, kişisel kredi için onay alamayabilirsiniz. Kişisel bir krediye başvurmadan önce, krediye hak kazanıp kazanamayacağınızı görmek için kredi raporunuzu bankanızdan temin edebilirsiniz.

Kişisel bir krediye başvurduğunuzda sağlamayı bekleyebileceğiniz belgeler arasında fotoğraflı kimlik, resmi bir maaş bordrosu, banka hesap özetleri gibi gelir doğrulaması ve adresinizin kanıtı yer alabilir.

Kişisel bir kredide iyi bir faiz oranı olarak kabul edilen nedir?

Bireysel kredide iyi bir faiz oranı herkes için farklı olabilir. Ortalama borçlunun yüzde 10 ile yüzde 28 arasında ortalama kredi faiz oranlarına hak kazandığı göz önüne alındığında, bu eşiğin altındaki herhangi bir oran “iyi” olarak kabul edilmelidir.

Kredi Adı

Faiz Oranı

Aylık Taksit

CEPTETEB Hoş Geldin Faizli Kredi %1,45 564 TL
ING 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi %1,54 574 TL
İş Bankası İhtiyaç Kredisi %1,65 587 TL
Garanti BBVA İhtiyaç Kredisi %1,79 603 TL

 

Akbank Direkt Kredi %1,89 614 TL
Aktif Bank N Kolay Kredi %1,90 615 TL
Denizbank Web’de İhtiyaç Kredisi %2,23 654 TL
Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi %2,42 677 TL

 

birevim

Bir Eve Ne Kadar Kredi Çıkar?

Önceki Yazı

Kullanışlı Ev Dekorasyon Hediyeleri Nelerdir?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

4 + 10 =