Faizsiz Sistemler

İlk Kez Ev Alacaklara Faizsiz Kredisiz Yöntemler

Birçoğumuz çocukluktan beri büyüyünce oturacağımız evin iç dekorasyonuna kadar planlamış oluyoruz. Bahçeden mutfağa, koltuktan perdelere kadar kafamızda hazır olan evimize sahip olmanın çokta kolay olmadığını ancak ev maliyetlerini araştırmaya başlayınca anlayabiliyoruz.

birevim faizsiz ev

Özellikle konut fiyatlarının dengesiz şekilde artışı ve dövize endeksli hızla artan konut faizleri oldukça etkilidir. Devlet destekleri ile bu olumsuz durumların bir kısmı bertaraf edilmektedir. İlk kez ev satın alacak kişilere yönelik yapılan son çalışmaya istinaden 4 yeni desteğin müjdesini vererek “ilk kez ev alacaklara faizsiz kredisiz yöntemler” konumuza başlayalım.

İlk kez ev alacaklara faizsiz kredisiz yöntemler konusunda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in açıklamaları dinlemeye değer;

  • devlet desteği artıyor,
  • stopaj oranı indiriliyor,
  • tapu harcı düşürülecek,
  • düşük faizli kredi imkânı sağlanıyor..

Devlet desteği ilk olarak birikimlerin artmasında önemli bir rol oynayacaktır. İlk kentsel dönüşümde başarı ile uygulanan düşük faizli kredi avantajıydı.. Mortgage en zor olan peşinatlardır. Bu sistemler bu ihtiyaca da cevap verecektir. Birikimler arttıkça kişiler uzun yıllar beklemeden erken yaşta ev sahibi olabileceklerdir.

Eğer Faiz İstemezseniz Altın Hesabı Avantajına Sahipsiniz

Faizsiz sistemi kullanmak isteyenler altın hesabını kullanabilecekler, altın hesabındaki birikimler Mortgage da olduğu gibi Banka Sigorta Muamele yani BSMV’den istisna edilebiliyor. Mevduat toplamı devlet kontrolünde olacağından faydalı olacaktır.

Kiracıya ev Sahibi Olma Yolunu Açan Yöntemler Nelerdir? 

Bu sistemi kullanmak için öncelikle yurtiçinde hizmet veren ve devletin belirlemiş olduğu banka şubelerinden birinde konut hesabı açmanız gerekiyor. Özellikle para tutamayan kişiler için bir itici kuvvet olacağı ortadadır. Bu sistemde her ay düzenli bu hesaba para yatırmanız gerekiyor.  Adeta taksit öder gibi paranızı biriktirmeniz gerekiyor.  Konut hesabından devlet desteği için ilk şart düzenli ödeme yapmaktadır.  En az 3 yıl boyunca düzenli ödeme yapan kişiler devlet desteği almak için hak sahibi oluyorlar.  Faizsiz ev alma seçeneklerinden biri olan devlet destekli uygulama da birikiminizin %20’si kadar teşvik alabileceksiniz.

Özellikle dini yasaklar sebebi ile tercih edilen faizsiz kredisiz yöntemler taksitle ev alma seçeneklerini artırmaktadır.

Sabırlı olduğunuzda, faizsiz katılım bankacılığının verdiği avantajlar ile kolaylıkla evinize kavuşabilirsiniz.

Faizsiz sistemlere dahil olarak istediğiniz evi faiz ödemeden taksitle alabilirsiniz. Faizsiz siteme dahil firmaların listesi aşağıdadır.

birevim

Elele Arabam

Önceki Yazı

Konut Kredisi Faiz Oranları %1,5 Altına Geriledi  

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

20 − 7 =