TOKİ

İstanbul TOKİ Kura Çekilişi Bugün Yapılıyor

TOKİ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul’da talep toplanan 6 bin 300 konut için ilk kura, Başakşehir Kayabaşı projesinde yer alan konut için bugün yapılacak. TOKİ kura çekilişi online sistem üzerinden gerçekleşecek. Peki, TOKİ canlı yayını nasıl izlenecek?

birevim faizsiz ev

TOKİ tarafından her ilde ayrı ayrı kura çekilişi gerçekleştiriliyor. Bütün konutların kura tarihlerine TOKİ’nin resmi internet sitesi üzerinden ulaşılabiliyor. Takvime göre, Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ), 50 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında İstanbul’da dar ve orta gelirli vatandaşlar için talep toplanan 6 bin 300 konut için kura çekimi bugün gerçekleşecek. Peki, TOKİ’nin İstanbul kuraları bugün saat kaçta çekilecek?

TOKİ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul’da talep toplanan 6 bin 300 konut için ilk kura, Başakşehir Kayabaşı projesinde yer alan konut için yapılacak, 4 bin 467 konut ev sahibi olacak. Kura çekilişi Fatih Yenikapı’daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde 26-27 Haziran’da saat 10.00’da törenle başlayacak. Ailelerin merakla beklediği kura törenleri, TOKİ’nin kurumsal sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.

50 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında İstanbul’da talep toplanan 6 bin 300 konutun kuraları 26 Haziran’da 2019 tarihinde başlıyor. Kura törenlerini Twitter ve Facebook sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.  3+1 nitelikli 2 bin 129 konutun kurası 27 Haziran Perşembe günü çekilecek.

2020’DE İSTANBUL İÇİN 10 BİN YENİ KONUT

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, 50 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında İstanbul’da talep toplanan 6 bin 300 konuta 300 bin üzerinde başvuru yapıldığını, 26 Haziran itibarıyla İstanbul’da kura çekimlerine başlayacaklarını dile getirdi.
Vatandaşların İstanbul projelerine gösterdiği yoğun talebi dikkate aldıklarını vurgulayan Bulut, 2020’de İstanbul’da dar gelirli vatandaşlar için yaklaşık 10 bin yeni konutu daha satışa sunacaklarını açıkladı.

birevim

2019 Eminevim Çekiliş Tarihi ve Sonuçları

Önceki Yazı

TOKİ İstanbul Kayabaşı Kura Çekilişleri Belli Oldu

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

ten + 14 =