Faizsiz Sistemler

İstanbul’da Taksitle Ev Almak İsteyenler Dikkat!

Belirli bir birikiminiz yoksa ev almak size hayal değil! Günümüzde, para biriktirmenin ve birikim yapmanın ne kadar zor olduğu hesap edildiğinde insanların aklında taksitle ev alma seçeneği bulunmaktadır. Taksitle ev satın almak için birçok alternatifiniz vardır. Örneğin, senetle ev sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra, kendi projelerini taksitle satışa sunan birçok inşaat firması veya konut projesi bulunmaktadır.

Taksitle Ev Almak Avantajlı Mı?

Birikiminiz yoksa taksitle ev almak sizin için en doğru seçenek olacaktır. Ancak, faiz oranlarıyla beraber sunulan taksitli konut kredisi seçenekleri zannedildiği kadar avantajlı değildir. Bilhassa ödeme tarihlerini kaçıran tüketicilerin evlerine el konması gibi riskler bulunmaktadır. Buna ek olarak, yukarıda bahsettiğimiz inşaat projelerinden taksitle ev almak için onların belirledikleri şartları yerine getirmek gerekir. Kısacası, taksitle ev almak çok kolay değil!

Taksitle Ev Almak İçin Faizsiz Yöntemler Var Mı?

Katılım bankalarının sunmuş olduğu faizsiz konut kredilerini daha önce duymuşsunuzdur. Ancak, bahsedeceğimiz yöntem, bundan daha farklıdır. Her şeyden önce, normal veya katılım bankalarından kredi alsanız dahi ev için peşinat ödemek zorundasınız. Ancak, peşinat için gerekli birikiminiz yoksa hem faizsiz hem de peşinatsız ödeme imkanı veren Birevim’i tercih edebilirsiniz.

KREDİ HESAPLAMA TABLOSU

Tasarruf Finansman Şirketleri ve Bankaların konut ve taşıt kredisi hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir. Kredi çekmek istediğiniz kredi tutarını ve taksit sayısını girerek, 2 kurum arasındaki farkı görebilirsiniz.

Neden Birevim diye düşünüyor olabilirsiniz. Her şeyden önce, bu sistemde dört farklı model bulunmaktadır. Her modelde farklı kişi sayılarından oluşan gruplar bulunmaktadır. Bu sayede, kendi bütçenize en uygun grubu tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak, Birevim’de aylık taksitlerinizi kendiniz belirlersiniz.

Birevim’de 100 bin TL tutarında bir evi satın almak için 60 kişilik gruba katıldığınızı varsayalım. Ödemeler sonunda cebinizden yalnızca 100 bin TL çıkacaktır. Ancak, aynı ev için bankadan konut kredisi aldığınızda en az 200 bin TL geri ödeme yapacağınızı tahmin edebilirsiniz.

Birevim’de dört farklı model bulunmaktadır. Rahat modelde, aylık taksitleri kendiniz belirlersiniz. En çok 28 ayda evinize kavuşursunuz. Hile olmadan kura çekimi yapılarak kişiye istediği ev satın alınmaktadır. Hızlı modelde, aylık taksitleriniz belirli dönemlerde arttırılır. Sabit ve esnek modelde yine aylık taksitleri kendiniz belirlersiniz. Ayrıca, katılım ücreti dışında hiçbir masrafınız olmayacaktır.

birevim

200.000 TL’lik Ev İçin 1.000 TL Taksitle Alma Fırsatı

Önceki Yazı

Sahibinden Satılık Ev ve Araba Alma Fırsatı

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

9 − 6 =