Kredi Haberleri

İşyeri Açma Kredisi 2022 (Geri Ödemesiz Hibe Desteği)

Hepimizin çok büyük hayalleri vardır, bunları gerçekleştirmek için çok fazla çaba göstermemiz lazımdır, hele ki hedefleri büyütüp bir şeyler sahibi olmak istiyorsak bu dönemde özellikle kendi işyeri sahibi olmamız daha uygun olacaktır gibi gözüküyor. Bunları yapmak için tabii ki hem bilgelik hem de cesaret gerekiyor, neticesinde son dönemlerde büyük ekonomik sıkıntılar baş göstermiş durumda. Özellikle de üstüne çok kötü bir biçimde dünyayı etkisi altına alana korona-virüs 19 pandemisi bir hayli durumları karıştırdı. Bu kadar karışıklık varken bize ne ve nasıl bir şey yardımcı olabilir? Bu konuda ise tabii ki peşin para biriktirmek bir hayli sıkıntılı olacak, ancak iş yeri açma kredisi, iş yeri açma kredisi şartları uygun olduğunda çok büyük yardımcı etken olacaktır.

Şartlar Neden Bu Kadar Zorlaştı?

İş yeri açma kredisi olmazsa imkânsız gibi gözüken bu kendi işini kurma probleminin birçok nedeni vardır, neticesinde her bir sene geçtikçe nüfus yoğunluğu dengesi bozuluyor. Bu da birçok alanda ustalaşma sayısını arttırıyor ve rekabete neden oluyor, bu rekabet ortamında ise birçok seçenek olacağından git gide bir mülkün kira bedeli artıyor veya yapacağınız işin alacağınız malzemesinin fiyatı yükseliyor. Dükkân açmak için kredi çekme nedenlerinden biri ise bahsettiğimiz korona-virüs 19 pandemisi insanların cesaretini kırıyor ve her şeyin pahallaşmasına neden oluyor. Durum bunla da yetmiyor iş yeri açma desteği artan döviz ve kur fiyatları problemi için çok büyük sıkıntılar çıkarmaya devam ediyor, değişen ekonomik şartlarda iş yeri açma kredisi çeken biri ortalama bir gider hesaplayabilirdi ancak bu şartlarda her an her şeyin fiyatı yükselince cesareti kırılmış durumda oluyor.Ancak asla ama asla iş kurma kredisinden vazgeçmeyin, çünkü kafanıza koyduysanız emin olun bir şekilde başarıp aldığınız iş yeri açma kredisini ağır faizler olmadan geri ödeyecek halde olacaksınız ve hem işiniz oturmuş olacak hem de net bir sabit gelir elde etmiş halde hayatınıza devam edeceksiniz.

İş Yeri Açma Kredisi Ne Şekilde Alınıyor?

İş yeri açma kredisinde öncelikle yapacağınız işlem, ezbere gidip bankadan kredi talep etmek olmasın, neticesinde bankalar size 50.000 Türk Lirası kredi verir ve siz iş yeri açma kredisini öderken, geri ödeyeceğiniz yüksek faizler ile iş yerinizdeki karı resmen bankayı da ortak etmiş oluyorsunuz. O yüzden lütfen dikkat olun ki bu aceleci tuzağa düşmeyin, yeni iş yeri açma kredisi başvurunuzu fark eden bankalar sizlere çok yüksek faizler ile baş başa bırakabilir.  Bu konuda ise sizlere çok net yardımcı olacak kuruluş ise KOSGEB kuruluşu olacaktır, tabii ki bu kuruluş ta resmi bir kuruluştur ve güvenle hizmet alabilirsiniz o yüzden çok büyük bir korku içerisinde olmanıza da gerek yok.

Krediyi Hangi Şartlar ile Alabilirim?

İş yeri açma desteği içerisinde bulunduğumuz 2022 yılında, iş kurma kredisi ile faydalanıp iş yeri açmak isteyen 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için net olarak 50.000 ile 65.000 Türk Lirası ile hibe kredi veren tek kurum ancak ve ancak KOSGEB’dir. İşyeri açma kredisi alarak sahibi olmak ve patronluk yapmak istediğiniz işletme için devlet destekli ihtiyacınız olan bütün gereksinimlerinizi hibe edilecek olan  ve net bir şekilde zorlamadan faizsiz olarak tahsis edebilirsiniz ve bu hizmetten yararlanırken hayallerinize bir adım daha yaklaşarak ileride kurmuş olduğunuz hedeflediğiniz birçok şeye kavuşacaksınızdır. Sizlere kalan sadece azıcık ta olsa cesaret etmek, kaybedecek zorunlu bir faiziniz yok.

birevim

Denizbank Ekspertiz Ücretleri

Önceki Yazı

Sıfır Araç Kredisi Şartları Nelerdir?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

ten − 8 =