Bilgi Bankası

Kadıköy Metro Durakları

Kalabalık şehirlerden birisi olan İstanbul, Türkiye’nin büyükşehirlerinden bir tanesidir. Hem insanları hem de kültürel mimarisi ile her geçen gün birçok insanın gelmeye devam ettiği bir şehirdir. Trafik yoğunluğu ve artan nüfusu nedeniyle ulaşım her geçen gün artmaktadır. Otobüs, taksi, metrobüs, vapur Metro hatları üzerinden yer altından ulaşım sağlamak oldukça kolay bir hale geldi. Bu durumda çalışanlar hem trafiğe takılmamış oluyor hem de daha hızlı ulaşım sağlamış oluyor. Anadolu yakasında toplamda 2 adet metro bulunur. Kadıköy metro durakları kalabalık gören yerler arasındadır. Her ne kadar Anadolu yakası Avrupa yakasına göre çok yoğun olmasa da, bölgede bulunan iş merkezlerinden dolayı metro oldukça iyi bir konumdadır. Kadıköy’ün kalabalık bir şehir olmasından dolayı, metro çok işe yarar bir durumdadır.

Kadıköy Metro Hattı

M4 hattı olarak bilinen Kadıköy- Tavşantepe hattı metrosu, İstanbul Anadolu yakasının ilk metrosudur. İlk açıldığı zamanlar da sadece Kartal’a kadar ulaşım yapılmıştı. Ancak ilerleyen trafik yoğunluğu nedeniyle Tavşantepe’ye kadar uzatılmıştır. Kadıköy metro durakları toplamda 19 duraktan oluşmaktadır. Her durak arası 2 dakika arasındadır. E5 karayolunun alt kısmında bulunduğu için duraklar da çok aktif yerler arasındadır. Metronun aynı zamanda Marmaray ve metrobüs içinde durakları bulunmaktadır. Belirlenen duraklarda inerek aktarma yapmanız da mümkün.

Kadıköy Metro Saatleri

Kadıköy metro hattı, genellikle duraklar da birkaç saniye bekler ve ulaşımına devam eder. Sabah 06:00 da ilk sefer başlayarak, gece 00:00’a kadar ulaşım devam eder. Genellikle hafta içi her gün 3 veya 4 dakika da bir hafta sonları ise 6 dakika da bir ulaşım sağlar. Bu nedenle de kısa sürede metro ile ulaşım sağlarsınız.

Kadıköy Metro Haritası

Kadıköy metro durakları oldukça işlev gören bir alana yapılmıştır. Tam olarak e5 yolunun altına yapılan bu raylı sistem, sabah işe gidenler için oldukça kolay bir ulaşım aracı olmuştur. Kadıköy’den başlayarak Tavşantepe’ye kadar devam eden uzun bir metro ağı vardır. Ayrılık çeşmesinde bulunan durak üzerinden Marmaray hattına geçiş yapabilirsiniz. Acıbadem, Kadıköy, Ayrılık çeşmesi, Ünalan, Göztepe, Bostancı , Yenisahra, Kozyatağı, Küçükyalı, Maltepe, Huzurevi, Gülsuyu, Esenkent, Adliye, Soğanlık, Kartal, Yakacık, Pendik ve son durak Tavşantepe hattı üzerindedir. Bu hatların hepsi E5 üzerinde olduğu gitmek istediğiniz yere otobüs seferlerini de rahatlıkla bulabilirsiniz. Aktif olarak kullanılan metro durakları, kullanan herkese büyük avantajlar sağlamaya devam ediyor.

birevim

Konut Kredisi Faiz Oranları %1,5 Altına Geriledi  

Önceki Yazı

Ziraat Katılım Bankası

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

nine + sixteen =