Kredi Haberleri

Konutta ‘Benzersiz Düşük Kredi Oranı’ Satışları Hareketlendirecek

Ülke yönetiminin pandemi başlangıcından beri istediği destek en çok kamu bankalarından geldi.  Ve kamu bankalarının son konut kredisi kampanyası vatandaşın tekrar geleceğe umutla bakmayı sağlayan sebeplerden biri gibi görünüyor.

Gayrimenkul sektör temsilcileri özellikle bu kampanyanın pandemi sebebi ile durgunlaşan sektörü yeniden canlandıracağı düşünüyor.  Ertelenen alımların bu cazip konut kredisi indirimi ile tekrar hareketleneceği ve yılsonu satış rakamlarının 1 milyonu geçeceği umuluyor.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Konut Kredisi Kampanya Koşulları Nelerdir?

İster birinci el ister ikice el konut alımlarınızda kamu bankaların sağladığı avantajları sizin için özetledik;

  • 15 yıl vadeli,
  • 12 ay ödemesiz,
  • Düşük faiz oranı,

15 yıla kadar vadeli ev sahibi olmak isterseniz birinci ve ikinci el konutlar için vade oranları değişiyor;

  • Birinci el konut faiz oranı aylık % 0,64
  • İkinci el konut faiz oranı aylık % 0,74

AYİDER’den Konuya İlişkin Açıklama Geldi

Ayider kısaltması Anadolu Yakası Müteahhitleri Derneği olarak geçiyor. Ve yetkili bir ağız olan Ayider Başkan Yardımcısı Mimar Ahmet Erkurtoğlu konu hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Yaşanan pandemi etkisi ile ev satışlarının Nisan ayı itibarı ile düştüğünü söyleyen Sn. Erkurtoğlu; geçen yıl ile karşılaştırdıklarında %55’lik bir gerileme olduğunu tespit ettiklerini duyurdu.  Özellikle yapı ruhsatlarında ki azalmanın durgunluğa işaret ettiğini kamu bankalarının yaptığı avantajlı konut faiz indiriminin yılsonu emlak kapanış istatistiklerini de olumlu etkileyeceğini söyledi.

İnsanların ikinci el konuta yaptıkları yöneliş yeni projeler için büyük risk ihtiva ediyordu.  Kamu bankalarını yaptığı %0,64 faiz indirimi tüm sektörün ve alıcını yüzünü güldürdü.

Son yılların en iyi faiz oranı ile pandemi bir fırsata dönüşüyor.

Orta ve Alt Gelir İçin Vade Avantajı

İnsanların son yıllardaki konut kredisi faiz oranları sebebi ile alımlarını ertelediğini düşünüyoruz.  Ve sonrasında başlayan pandemi ise kötü olan durumu daha da kötü hale getirdi.   Bekleme modunda umutsuz bekleyen vatandaşa müjdeli haber kamu bankalarından geldi ve pandemi bir fırsata dönüştü.

Kiracılık oranlarına bakarsanız %70 oranında görülüyor.  Ev ihtiyacı olan ve evlenme arifesinde ev ihtiyacı olacak genç bir nüfus var. Özellikle orta ve alt gelir için mucizevî bir çözüm olan düşük konut kredisi ayrıca 180 aylık vade ile İstanbul’un yanı sıra diğer illerimizde de hareket sağlayacağını düşünüyoruz.

Bu faiz indirimi avantajlarını yanı sıra ikinci bir avantaj ise istatistiklere bakıldığında konut fiyatları son 4 yılda artış göstermedi. Yani pandemi ile 2 şekilde de avantajlı şekilde ev sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şubelerini ziyaret ederek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.  Son yılların en avantajlı konut faizleri fırsatını değerlendirmek için geç kalmayın. Avantajların yılsonuna kadar devam edeceği düşünülüyor.

birevim

Ev Almak İstiyorum Ama Param (Peşinat) Yok Diyenlere 5 Çözüm

Önceki Yazı

Toki’nin %20 İndirim Kampanyasına Kaç Kişi Başvurdu?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

8 + 7 =