Kredi Haberleri

Kredi Notu Sıfır Olanlara Kredi Veren Tüm Bankalar

Kovid-19 döneminde bilhassa devlet bankaları; maddi açıdan zor durumda olan tüketicilere çok avantajlı ihtiyaç kredileri sunmaya başladı. Bu noktada, siz de internet üzerinden başvuru yaptığınız takdirde hem kefilsiz hem de gelir belgesiz kredi alabilirsiniz. 1650 ve üzeri bir kredi notuna sahip olduğunuz takdirde kredi alma şansınız artacaktır. Ancak, elinde olmayan sebeplerden dolayı kredi notu sıfır olan tüketiciler için de kredi imkanı olup olmadığı merak edilmektedir.

Kredi Notu Sıfır Olanlar Kredi Kullanabilir Mi?

2021 yılında olduğumuz şu günlerde bankaların kredi verirken önemsediği tek kriter belki de kredi notudur. Birçok kişi; düşük kredi notundan dolayı kredi alamayacağını düşünür. Ancak, bazı bankalardan düşük kredi notuna rağmen kredi almak mümkün olabilir. Ziraat Bankası, Akbank ve Garanti Bankası gibi kredi konusunda çok fazla tercih edilen bankalardan düşük kredi notuyla kredi almak imkansızdır. Fakat, Türkiye pazarına yeni girmiş veya girmeye çalışan bankalardan düşük kredi notuyla kredi almak mümkündür. Bu tür bankaların adı duyulmasa ve hatta yaşadığınız şehirde herhangi bir şubesi olmasa bile son derece güvenilir bir şekilde hizmet vermeleri söz konusudur.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun mobil bankacılık sayesinde istediğiniz bankaya kredi başvurusunda bulunma hakkınız vardır. Bu noktada, kredi notu sıfır olanlara kredi veren bankalar var mı sorusuna evet cevabını verebiliriz. Burgan Bank, Alternatif Bank, ICBC, Citibank, Arap Türk Bankası, Fibabanka gibi bankaların kredi notu sıfır olan tüketicilere de kredi vermesi mümkündür.

ICBC Bankası’ndan Kredi Almanın Şartları

Adını çok fazla duymadığınız bu banka; Çin merkezli olarak kurulmuştur. Güncel tarih itibariyle Türkiye’de tam 44 şubesi bulunur. Bankanın kredi faiz oranlarının neredeyse bir kamu bankası kadar düşük oluşu dikkat çekmektedir. Bu yüzden, kredi notunuz sıfır olsa bile bu bankaya başvuru yapmakta herhangi bir çekinceniz olmamalı! ICBC bankası; hem kredi hem de kredi kartı başvurusu yapmanıza olanak sağlamaktadır. Bankanın internet sitesi üzerinden başvuru yaptığınız takdirde en geç birkaç gün içerisinde başvurunuza bir cevap alabilirsiniz. ICBC; 50 bin TL’ye kadar uzanan nakit desteğiyle dikkat çekmektedir.

Kredi Notu Düşük Olan Emeklilere Kredi Veren Firmalar Var Mı?

Kredi notu sıfır olan emeklilere dahi kredi imkanı sağlayan bir firma Türkiye sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bu firma ile 60 bin TL’ye kadar uzanan krediyi 60 ay vadeli olarak alabilirsiniz. Eskişehir Odunpazarı sınırları içerisinde yer alan DT Danışmanlık Finansman Firması ile bahsettiğimiz krediden siz de faydalanabilirsiniz.

Son olarak, internet paketiniz varsa, sabit hat sahibi iseniz ve herhangi bir GSM operatörüne ait bir hattınız varsa eşiniz ile beraber başvurduğunuz takdirde 10 bin TL’ye kadar olan krediyi 12 ay vadeli olarak kullanabilirsiniz.

birevim

Kredi Kartı Aidatını E-Devlet Üzerinden Geri Alma Başvurusu

Önceki Yazı

Öğrenciler İçin En Uygun Kredi Kartı Veren Bankalar

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

5 Comments

  1. ICBC’den bende kredi kartı almıştım çok kolay veriyorlar 🙂

  2. Kredi notu düşük olanlara bankalar artık daha sıcak bakıyor

  3. Pandemide bir miktar kredi almıştım bende puanım yokken ama bankalar çok sıkı ve tedbirliler bu dönemde

  4. Kredi notu sıfır demek aslında hiç bir bankadan kredili ürün kullanmayan anlamına geliyor değil mi?

    1. Merhaba Gülşah Hanım,
      Kredi notu 0 hiç kredi kullanılmadığı anlamına gelmez.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

seventeen − nine =