Kredi Haberleri

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Katılım bankaları yastık altı paraları ortaya çıkarmak ve değerlendirmek için öncü olan yapılardan biridir. Özellikle ülke ekonomisine katkısı tartışılamaz, 1989 yılından beri ülkemizde faizsiz işlemleri benimsemiş katılım bankaları tüm dünyada tercih edilen yatırım araçlarından biri olmuştur.

birevim faizsiz ev

Kuveyt Türk’ün ülke pazarımıza girme sebebi mevcut müşteri potansiyelidir.  Büyük çoğunluğun Müslüman olduğu ülkemizde yatırımlarını değerlendiren halk yâda ticari yatırım yapacak müşteri portföyüne uygun yapıda hizmet veren bir banka için ideal müşteri portföyüne sahip bir ülkeyiz.

Özellikle artan banka kredileri, konuttan yatırıma birçok noktada alım gücünü azaltmıştır. Bu tarz faizsiz kredi desteği sağlayan bankalar büyük kolaylık olmuştur.

Kuveyt Türk’ün ülkemizde resmi kurumlarca Kuveyt Türk Vakıflar Anonim Şirketi Finans Kurumu olarak anılmaktadır.

Yenilikçi hizmet anlayışı ile geleceğe göre adım atan ve Arge’ye gerekli yatırımı yapan şirketlerden biri olarak dünya çapında hizmet vermektedir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın Başarısının Sırrı Nedir?

Kaliteli, yetenekli, eğitimli ve dürüst insan kaynakları yapısı başarılı olmasının en önemli sebeplerinden biridir. Kurumda şubeler arası entegrasyon içinse yapılan eğitimler şüphesiz bankanın kalıcı başarısının sebeplerinden biridir.

Sadece ülkemizde 386 şube ile hizmet veren ve müşteri portföyüne göre çok sayıda alternatif finansla ürün ve hizmet sunan Kuveyt Türk genç ve dinamik kadrosu ile katılım bankalarının öncüsü olmaya adaydır.

İslami Finans Kurumları Ve Kuveyt Türk Katılım Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası dünyada en iyi olarak kabul gören Global Finance tarafından bankacılık sektöründe 2016 yılında Türkiye’nin en iyi İslami mali kurumu seçilmiştir.

Ekonomik gelişmeleri yakından takip eden ekibi ile yatırımlarınızı en iyi şekilde helal yollar ile koruyan Kuveyt Türk Katılım Bankası ürün ve hizmet yelpazesi ile birçok bankayı geride bırakmaktadır.

Bireysel bankacılık alanında müşterisinin beklentilerine göre hizmet politikasını belirleyerek geliştiriyor.

Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Faizsiz Bankacılık

Konut dâhil birçok ihtiyacınız için başvurarak destek alabileceğiniz bankanın faizsiz bankacılık hizmeti ülkemizde 1980 yılı itibarı ile başlayan dünyaya açılmayı hedefleyen ihracata yönelik büyümeyi hedefleyen politikayı benimsemiştir.

Faizsiz bankacılık uygulamasının temel amacı, Türkiye’de düşük olan kişisel tasarrufları teşvik etmek ve özellikle ekonomideki dini inançlardan dolayı emlak, döviz, altın vb. yastık altı yapılan yatımların ekonominin hareketlenmesine fayda sağlamasıdır.

Hepimizin aşağı yukarı bildiği gibi Türkiye’de dini inançları nedeniyle klasik banka hesaplarına para yatırmayanların oranı oldukça yüksektir.

Kuveyt Türk gibi faizsiz bankacılık hizmeti veren kurumlar sayesinde ihtiyaca yönelik avantajlı sistem her geçen gün gelişmektedir.

birevim

2019 Banyo Modelleri ve Önerileri

Önceki Yazı

İzmir Metro Durakları

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

15 − 3 =