Güncel Haberler

Nasıl Hızlı Para Kazanılır?

Herkes ara sıra hızlı şekilde hızlı para kazanabilir.  Hızlı ve kolay para sizi zengin etmeyecek olsa da yan tarafta kazandığınız parayı faturaları karşılamak, yaklaşan büyük bir masrafı ödemek, hatta hayatta gerçekten istediğiniz bir şey için savurganlık yapmak için kullanabilirsiniz.

Hızlı para kazanmanın en iyi yolları nelerdir? Aşağıda sizin için birkaç fikir hazırladık. Şimdi vereceğimiz fikirlerden bazılarının çok hızlı bir şekilde biraz para kazanmanızı sağlayacağını düşünüyoruz. Bazı fikirler ise biraz daha fazla zaman ve çaba gerektireceğini ancak daha fazla para kazanmanıza neden olabileceğini unutmayın. Ne kadar paraya ihtiyacınız olduğuna ve ne kadar hızlı ihtiyacınız olduğuna karar verin ve oradan bir plan yapın. Paranızı kazanmaya başladığınızda, sağlam bir tasarruf stratejisi oluşturmayı unutmayın.

Borçları Yeniden Finanse Ederek Harcamaları Azaltın

Faiz oranınızın yüksek göründüğü öğrenci kredisi borcu, ipotek borcu veya diğer kredilerle uğraşıyorsanız, hiç yeniden finansmanı düşündünüz mü? Birçoğu, aylık kredi ödemelerinizi konsolide ettiği için yeniden finanse etmeyi seçer, ancak bu stratejinin zaman içinde büyük tasarruflara yol açabileceğini unutmayın. Ve unutmayın, yeniden finanse ettiğinizde yeni borç eklemiyorsunuz; sadece kredilerinizi daha iyi koşullara sahip yeni kredi ürünlerine taşıyorsunuz

Faiz oranları da şu anda son derece düşük, bu da bugün yeniden finanse edebileceğiniz ve gelecek yıllar için ödemelerinizi azaltabileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca, yeniden finansmandan elde edilen para gerçekten sadece bütçenizin başka bir yerinde harcayabileceğiniz bir tutar olacaktır.

Yeni Banka Hesabı Açtığınızda Bonus Kazanın

Birçok banka işiniz için o kadar heveslidir ki, sadece kendilerinde hesap açtığınız için bonuslar sunarlar. Ya da emekli maaşınızı taşıdığınızda çok iyi rakamlarda bonuslar verilmektedir.

Aracınızı ve Evinizin Odasını Kiralayın

Bir yabancıya boş oda kiralamak ya da tatile gittiğinizde bir yabancının evinde kalmak tuhaf gelirdi. Airbnb’nin beğenileri sayesinde artık paylaşım ekonomisinden korkmuyoruz.

Şimdi size bir soru saracağız, arabanızı kiralamak konusunda ne düşünüyorsunuz? Kiralık araba acenteleri (Enterprise, Avis, Budget, vb.) ile kiralama pahalıdır.  Ülke genelinde insanlar arabalarını yabancılara ödünç vererek para kazanıyorlar.

Arabanızı birkaç günlüğüne kullanmıyorsanız veya yedek bir tane varsa, Turo’nun ücretsiz platformuna katılın, arabayı listeleyin ve gün için istediğinizi şarj edin.

Bir Blog Hazırlayın ve Para Kazanın

Satacak bir ürünü veya hizmeti olan herkes, onları satacak aracılar arıyor. Kendinizi güçlü hissettiğiniz ürünleri bulun ve bayi olun.

Kendi web siteniz varsa, bağlı kuruluş pazarlaması daha da kazançlı olabilir. Web sitenize bağlı kuruluş bağlantıları yerleştirebilir ve uyurken potansiyel olarak para kazanabilirsiniz. Bazı ürünler, çok fazla görünmeyebilecek birkaç dolarlık küçük komisyonlar sunar, ancak bağlı kuruluş pazarlamasının amacı, zamanla büyük bir şekilde toplanan tutarlı komisyonlar oluşturmaya çalışmaktır.

Başkalarının Eşyalarını Çevrimiçi Sat

Bunun için birden fazla yol olmasına rağmen, başkalarının eşyalarını çevrimiçi olarak da satabilirsiniz. Garaj satışlarından veya ikinci el mağazalarından daha güzel şeyler satın alabilir ve ardından eBay.com gibi web sitelerini kullanarak daha yüksek bir fiyata satabilirsiniz. Kardan bir pay karşılığında arkadaşınızın veya komşunuzun eşyalarını bile satabilirsiniz.

Ne yaparsanız yapın, “yüksekten alıp düşükten sattığınızdan” emin olun ve her işlemde nakliye masraflarını hesaba katın. Zamanla, para kazanacaksınız.

Fotoğrafları Çevrimiçi Sat

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, fotoğraf çekip çevrimiçi olarak da satabilirsiniz. Shutterstock.com, fotoğraflarınızı bir ücret karşılığında çevrimiçi olarak yayınlamanıza ve satmanıza izin veren dev bir sitedir. İnsanlar projeleri için arka plan ve doğa fotoğraflarından özel etkinlik resimlerine kadar her türlü fotoğrafa ihtiyaç duyduğundan bu site kazançlı olabilir.

birevim

Güvenli Ödeme Sistemi Nedir?

Önceki Yazı

Bir Öğrenci Nasıl Para Kazanır?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

three + 15 =