Faizsiz Sistemler

Ne Zaman Emekli Olabilirim, Ne Kadar Maaş Alabilirim Diye Düşünme! Taksitle Ev Sahibi Ol!

Ev sahibi olmak; her yaştan insanın hayalidir. Ancak, birikmiş parası olmayanların ev almak için finansal destek alması gerekir. Söz konusu desteklerden birisi, bankaların sunmuş olduğu konut kredileridir. 2020 yılının Ocak ayında olduğumuz şu günlerde, en düşük konut kredisi faiz oranı; %0,99 olarak bilinmektedir. Bu oran bile tüketicilerin aldıkları krediden çok daha fazlasını geri ödemelerine sebep olacaktır. Buna ek olarak, birtakım sebeplerden dolayı faizle sunulan kredilerden yararlanmak istemeyen insanları hesaba katmak gerek!

Birevim; faizsiz ve peşinatsız ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşların faydalanabileceği bir sistemdir. Faiz ve vade farkı, kira yardımı uygulaması, ara ödeme zorunluluğu, değişken taksitler gibi kriterlerin hiçbirisi Birevim’de bulunmaz.

Birevim Nedir? Neler Vaat Eder?

Birevim; faizsizlik ilkesini benimsemiş bir firmadır. Katılım ücreti dışında hiçbir geliri yoktur. Tüketiciler, satın almak istedikleri eve karar verirler. Bunun ardından, taksitlerle birikim yaparlar. Birikimin belirli bir noktaya ulaşmasının ardından geri kalan tutar; Birevim tarafından tamamlanır. Bu sayede, tüketici, evine veya arabasına çok beklemeden kavuşur. Birevim’in ödediği tutar; yine aylık taksitler halinde olmak şartıyla tüketici tarafından ödenir.

Birevim’de tüketicinin ödeyeceği aylık taksit tutarları ve peşinat verip vermeyeceği tamamen kendisi tarafından belirlenmektedir.

Birevim Modelleri

Birevim’de dört farklı model bulunmaktadır. Rahat, esnek, hızlı ve sabit modellerin her biri farklı özelliklere sahiptir.

  1. Sıra Tespitli 1: 60 aydan 240 aya kadar farklı ev, 30 aydan 60 aya kadar farklı araba grupları bulunmaktadır. 60 kişilik modellerde en çok 28 ayda teslimat yapılmaktadır. Bütçenize göre en uygun gruba dahil olabilirsiniz.
  2. Sıra Tespitli 2: Rahat model ile benzer şartlara sahiptir. Ancak, tüketicinin ödeyeceği aylık taksit tutarları, belirli dönemlerde arttırılmaktadır. Bu sayede, ödemeler daha çabuk bitmektedir.
  3. Serbest Plan: Bu sistemde kura uygulaması bulunmaz. Ödenmesi gereken rakamın yarısı ödendiğinde teslimat yapılmaktadır.
  4. Konut Değer Endeksli: Tüketici, sabit bir aylık taksit ödemesi yapmak zorunda değildir. Toplam rakamın yarısına ulaşıldığında teslimat yapılmaktadır. Kura uygulaması bulunmaz.
birevim

TOKİ Kocaeli Projeleri ve Proje Bilgileri

Önceki Yazı

TOKİ Konya Projeleri ve Proje Bilgileri

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

four × 1 =