Güncel Haberler

Öğrenciler İçin En Uygun Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı; herkes için gerekli olduğu gibi öğrenciler tarafından da rağbet görmektedir. Bu noktada, hem özel hem de kamu bankalarının sıfır aidat ve birçok kampanya ile öğrencilere kredi kartı sunduğunu söyleyebiliriz. Ancak, öğrencilerin kredi kartı limitleri; herhangi bir gelirlerinin olmamasından dolayı bin TL civarında olacaktır.

Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi Kartı Vermektedir?

Akbank Exi26 öğrenci kartı başta olmak üzere İş Bankası – İş’te Üniversiteli, Vakıfbank – Like Card, Garanti – Bonus Genç Card, Ziraat Bankası – Genç Kart, TEB – ÜniversiTEB öğrenci kartı, Yapı Kredi Bankası – Play Öğrenci Kartı gibi seçeneklerin öğrenciler için en uygun kredi kartı seçenekleri olduğunu ifade etmeliyiz.

Kredi kartı almak isteyenlerin her şeyden önce 18 ila 25 yaşları arasında olması gerekir. Bunun yanı sıra, nüfus cüzdanı başta olmak üzere kimlik belgelerini sunmaları şarttır. Türk vatandaşı olmaları, öğrenci belgesine sahip olmaları, tüketici sözleşmesini imzalamış olmaları gibi farklı şartlar daha yer alır.

Akbank Exi26 Öğrenci Kredi Kartı

Yalnızca tek bir sms ile başvuru yapılabilen bu kredi kartı sayesinde öğrencilerin 500 TL gibi limitleri olmaktadır. Taksitlendirme ve borç erteleme imkanının da olduğunu söylemeliyiz. Para transferi sırasında hesap ücreti ödenmez. Bunun yanı sıra, Akbank öğrenci hesabı açıldığı takdirde Akbank ATM’sinin olmadığı durumlarda diğer ATM’lerden herhangi bir şekilde ücret ödemeden para çekme imkanı sağlanır.

Türkiye İş Bankası – İş’te Üniversiteli

Kimlik kartı ve öğrenci belgesiyle başvuru yapılabilen bu karta ilk yıl için herhangi bir kart ücreti ödenmez. Temassız üst limiti her çekim için 50 TL olmakla beraber toplamda 100 TL olacak şekilde belirlenmiştir. ÜNİK yazılıp boşluk bıraktıktan sonra T.C kimlik numarasının yazılmasıyla beraber 4402’ye sms gönderildiği takdirde başvuru yapılmış olacaktır.

TEB – ÜniversiTEB Öğrenci Kartı

Bonus üyesi olan tüm mağazalarda taksitli alışveriş yapma seçeneği sunulmaktadır. Buna ek olarak, gönderim ücreti olmadan istenilen adrese hediye gönderilebilir. Acil durumlarda çekici, çilingir ve camcı çağırmak mümkündür. Ayrıca, bonusların yetmediği durumlarda altı aya kadar taksit yapma imkanı yer alır.

Ziraat Bankası – Genç Kart

Kredi ve hesap kartının bir arada sunulduğu özellik taşımaktadır. Hesabında para olmayanlara faizsiz ve masrafsız ekstra alışveriş fırsatı sunulmaktadır. GENC BANKKART yazılıp 4747’ye sms gönderildiği takdirde başvuru yapılmış olacaktır. Lisans öğrencilerine 500 TL limit sunulur.

Garanti Bankası – Bonus Genç Kart

Yıllık kart istemeyen ve hem Garanti şubeleri hem de internet üzerinden başvuru yapma şansının yer aldığı bir karttır.

Yapı Kredi Bankası – Play Öğrenci Kartı

1300 TL limit ile öğrencilere sunulmaktadır. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde ve restoran harcamalarında indirimler içermektedir.

Vakıfbank  – Like Card

Tüm World Card özelliklerini bünyesinde taşır. Kazanılan para puanları alışverişlerde kullanılmaktadır.

birevim

Kredi Notu Sıfır Olanlara Kredi Veren Tüm Bankalar

Önceki Yazı

Parsel Sorgulama Nedir?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

4 Comments

  1. Yapıkredi ve İş Bankası üniversite dönemimde bana çok faydası dokunan bankalar olmuştu kredi kartı konusunda 🙂

  2. Öğrenciler için İş Bankasını önerebilirim, reddetmeden genelde kredi kartı veriyorlar

  3. Öğrenciler için İş Bankasının üniversiteli kartı çok iyi bence

  4. Öğrenciler için bence en mantıklısı İş Bankasının kredi kartı 🙂

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

ten − seven =