Faizsiz Sistemler

Önce Tasarruf – Önce Evim

Konut almak ya da tasarruf etmek isteyenler için artık alternatif yöntemlerin sayılması mümkündür. Önce Tasarruf da alternatif birikim yöntemlerinden biri olarak sayılabilmektedir. Üstelik “Önce Evim” ismi ile de bilinen firma, konut alımları için de diğer tasarruf teminleri için de herhangi bir faiz uygulaması yapmamaktadır. Katılımcılar işlemlerini faizsiz olduğu gibi peşinatsız olarak da tamamlamaktadır.

Önce Tasarruf Faizsiz Finans Yöntemleri

Önce Tasarruf firması içerisinde bulunan faizsiz finans yöntemleri üç ana başlık altında toplanmaktadır. Yöntemlerin tamamı faizsizdir ancak içerdikleri ek uygulamalar bulunmaktadır. Bu sayede her bütçe ya da her amaca uygun şekilde hareket edilmesi mümkün olmaktadır. Firma ile iletişime geçenler kendileri için uygun yönteme anında karar verebilmektedir.

Noter Onaylı Tasarruf Yöntemi

Önce Tasarruf NOT Yöntemi “Noter Onaylı Tasarruf Yöntemi” olarak da bilinmektedir. Yöntem kapsamında bireyler aylık olarak 18 ila 360 arasında değişim gösteren kişilerden oluşan gruplara dâhil edilmektedir. Gruplar ödeme güçlerine ve taksit ödemelere göre belirlenmektedir. Sistem içerisinde noter çekilişleri gerçekleştirilmektedir. Çekilişler ilk altı konutun kimler tarafından temin alınacağına kesinlik kazandırmaktadır. Çekilişlerin her altı ayda bir yinelendiği de gelen bilgiler arasındadır.

Müşteri Açılımlı Tasarruf Yöntemi

Müşteri Açılımlı olan Tasarruf Yöntemi MAT olarak kısaltılmaktadır. Bu yöntemin diğerinden farklı katılımcıların daha rahat şekilde hareket etmelerinden kaynaklanmaktadır. Bireyler teslim öncesinde ya da teslim sonrasında temin edebilecekleri tasarruf miktarlarına göre teslimat tarihlerini kendileri belirleyebilmektedir. Üstelik bu yöntemde teslim tarihi ilk andan belirlendiği için katılımcılar planlarını sistemli şekilde ilerletebilmektedir.

Proje Anlaşmalı Tasarruf Yöntemi

Önce Tasarruf yöntemleri “Proje Anlaşmalı Tasarruf Yöntemi” ile devam etmektedir. PAT şeklinde bilinen bu yöntem toplu teslim artısını katılımcılara vermektedir. Bireyler altı kişiden oluşan kuralarda isimleri çıkmamış olmasına karşın sistemde anlaşılan tarihte konutlarına sahip olabilmektedir. Üstelik teslimatlar ve alımlar toplu şekilde yapıldığı için ödenecek olan miktarlarda da bir indirim gerçekleşmesi söz konusu olmaktadır. İndirimler bu sistemin dikkat çeken özelliklerindendir.

Değer Uyarlamalı Tasarruf Yöntemi

DUT Yöntemi (Değer Uyarlamalı Tasarruf Yöntemi) katılımcılar konutlarını teslim almalarından sonra ödedikleri taksit oranlarını artırmaktadır. Oranların arış miktarı %6 olarak belirlenmektedir. Artma oranının belirlenmesindeki %3’lük kısım katılımcıların taksitlerini etken bitirmeleri içindir. Diğer %3’lük kısım ise teslimat için bekleyen katılımcıların yatırım tutarlarına eşit bir şekilde pay edilmektedir.

Önce Tasarruf Nedir?

Önce Tasarruf, piyasada bulunan tasarrufa dayalı yatırım sistemlerinden biridir. Ancak gelişmiş olanakları ve farklı katılım sistemleri sayesinde en iyilerinden biri olarak gösterilmektedir. Siz de sisteme dâhil olmak ya da bilgi almak için anında yetkililerle iletişim kurabilirsiniz.

Önce Tasarruf Kimin?

Önce Tasarruf nedir ya da kimin gibi meraklar firmanın internet sitesinin incelenmesi ile sona erdirilebilmektedir. Firmanın Cavit Çakır yönetiminde olduğu CEO mesajıyla anlaşılmaktadır.

Önce Tasarruf Şubeleri

Önce Tasarruf şube bilgilerine bakıldığında Bağcılar – İstanbul bilgilerine erişim sağlanmaktadır. Ancak firma sitesinde küçük bir form doldurularak yetkililerle iletişime geçmek ve farklı şube erişimleri olup olmadığını öğrenmek mümkündür. Firmanın şube sayısı yakın bir gelecekte Türkiye’nin her yerinden erişim avantajı sağlayacak boyutlara getirilecektir.

Önce Tasarruf Şikâyet ve Yorumları

Tasarrufa dayalı firmaların konutları ya da taşıtları teslim etmemesi, ek ödeme ve peşinatları zorunlu kılması ciddi şikâyetlere konu başlıkları olmaktadır. Önce Tasarruf yorumları incelendiğinde firmanın bu alanda bir sıkıntı yaşatmadığı ortaya çıkmaktadır. Katılımcılar müşteri temsilcilerinin ve çalışanların ilgili tavırları sayesinde merak ettikleri soruların yanıtlarını da anında temin edebilmektedir.

birevim

Birikim Yaparak Hedeflerimize Ulaşabilir Miyiz?

Önceki Yazı

Fibabanka Ekspertiz Ücretleri

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3 Comments

  1. KARABÜKTE YERİNİZ NEREDE

    1. Merhaba Bayram Bey,
      Önce tasarruf firması tarafından paylaşılan Karabük şubesi bulunamamıştır. 444 28 00 numarasından firmaya ulaşabilirsiniz.

  2. Hangi ilden olursa olsun şirketin o bölgedeki temsilcisi size ulaşabiliyor

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

19 − 18 =