Faizsiz Sistemler

Oto Vadeli İle Senetle Nasıl Araba Alınır?

Değişen ekonomik şartlar ve artan faiz oranları ile kıpırdayamayan vatandaş birikimlerini yastık altına koyarken bunun farkına varan yatırımcılar faizsiz senetle Otovadeli ile senetle nasıl araba alınır? Konusu üzerinde durarak çözümler ürettiler. Devletinde desteklediği sistem ile yastık altı paralar ve yatırımlar ekonomiye kazandırılmaya başlandı.

Otovadeli Nedir?

Maygold Otomotiv, Maygold Şirketler Grubu’nun 30 yıllı aşan tecrübesiyle; araç satışı, uzun ve kısa dönem araç kiralama alanlarında, hem bireysel hem kurumsal müşterilerine hizmet vermektedir.

Kredi yükü altına girmeden senet ile araba almak için işte size birkaç tavsiye;

Senetle araba almak istiyorsanız öncelikle anlaşma yapacağınız şirketi iyi araştırmanız gerektiğini bilmelisiniz.  Bunun için tüzel kişiliklerini araştırarak işe başlayabilirsiniz.

Aylık ne kadar ödeme yapabileceğinizi biliyorsanız en güvenilir bulduğunuz satıcı ile irtibata geçebilirsiniz.  Peşinatsız ve vade farksız aracınıza kurulmak için belki de günler kaldı.

Alt limiti 500 lira olan satıcılarda peşinatlı yâda peşinatsız senetle araç almanız mümkündür. Elbette günün koşullarına göre değişkenlik gösterebilecektir.

Galeriden araç aldığınızda galerici; hem krediden hem de araç satışından kar elde ediyor. Nasıl mı?

Örnek üzerinden gidelim; Galerici krediyi %80 faiz ile çekiyor ancak %2,80 ile size satıyor.  %2 faiz oranı fark koyuyor.  İkincisi ise örneğin aracı 20 bin TL’den alarak size 24 bin TL’ye satıyor. Aradaki fark elbette ikiye katlanmış oluyor.

Peşinatınız varsa senet ile araba almak daha kolay!

Eğer peşinata sahipseniz elbette her şey çok daha kolay çünkü galerici ile pazarlık yapma şansınız bulunuyor.  Anlaşmayı borcunuzu ödeyene kadar noterden rehin sözleşmesi ile kendini koruyan galericinin tüzel kişiliğini araştırmanız ve piyasadaki referanslarını öğrenmeniz çok önemlidir.  Kendinizi güvence altına alın.  Senet gününü geçirmediğiniz sürece piyasada işini namuslu şekilde yapan birçok şirket bulunmaktadır.  Senet ile araç alırken hatta bir yerlere borçlanırken çok iyi düşünmek gerekiyor.  Aksi takdirde büyük problemler ile karşılaşabilirsiniz.

Faizsiz ve Senetle Otomobil sahibi yapan şirketler

Sadece galeriler aracılığı ile değil! Ayrıca faizsiz ve peşinatsız araç satın alabileceğiniz şirketler ile de kontağa geçebilirsiniz.  Devletin sıkı denetimi altında bulunan şirketler 1990 yılından beri hizmet vermektedir.

Her durumda öncelikle finansınızı kontrol edin. Ve borcunuz varsa önce borçlarınızı ödeyin. Ardından bu sistemlerden herhangi birini tercih ederek Otovadeli ile senetle nasıl araba alınır sorusunun yanıtlarını değerlendirebilirsiniz.

Senetle Araba Nasıl Alınır? merak ediyorsanız; https://www.evalmakistiyorum.com/senetle-araba-nasil-alinir-taksitle-araba-alma/ içeriğimizi okuyabilirsiniz.

birevim

Param Var Nasıl Değerlendirebilirim?

Önceki Yazı

ICBC Bank Çalışma Saatleri 2021

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

7 Comments

 1. Senetle araba almak için güzel bir fırsat. Günümüzde her bireye maalesef her banka kredi vermiyor

 2. Oto vadeli de wowwo gibi aracı kendi mi satıyor yoksa bizim istediğimiz aracı mı alıp satıyor?

  1. Merhaba Özlem Hanım,
   Oto vadeli’nin çalışma prensibi Wowwo’dan çok çok daha farklıdır. Wowwo kendi aracını satarken Oto vadeli alıp satış yapmaktadır.

 3. Oto vadeli, wowwo gibi bir sistem mi peşinat zorunluluğu var mı?

  1. Merhaba Gökhan Bey,
   Peşinatlı ve peşinatsız olarak Wowwo’dan senetle araba alma imkanı bulunmaktadır.

 4. Wowwo’dan peşinatsız seçenek var mı ben geçen sene gittiğimde peşinat istiyorlardı zorunlu

 5. Peşinatsız olması çok güzelmiş, ama araçların fiyatları fırladı

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

1 − one =