Kredi Haberleri

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi sayesinde hayalinizdeki eve en kısa sürede kavuşabilirsiniz. Birçok banka; evin tamamına konut kredisi veriyor. Bu noktada, ipotek gösterdiğiniz takdirde siz de bu imkandan faydalanabilirsiniz.

Konut kredisi almak istiyorsanız satın almayı düşündüğünüz evin tapusu ile beraber banka şubesine müracaat etmelisiniz. Bu noktada, bankanın yapmış olduğu değerlendirmenin ardından konut kredisi için uygun görülürseniz evin değerinin en çok yüzde 80’ini kapsayacak şekilde kredi almaya hak kazanırsınız. Geriye kalan yüzde 20’lik tutarı ise peşinat olarak ödemek zorundasınız. Konut kredisi için yapmış olduğunuz başvurular en çok 3-4 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Konut kredisi çekmek istiyorsanız kimlik belgesinin yanı sıra satın alınacak olan evin tapu fotokopisi, güncel tarihli bir fatura ve gelir belgesi gibi belgeleri banka şubesine sunmak zorundasınız. Bunun yanı sıra, eviniz için ekspertiz raporu düzenlenecektir. Bir başka deyişle, banka tarafından evinizin güncel değeri belirlenecektir. Arsa değeri başta olmak üzere yapım maliyeti, muhtemel kira tutarı ve benzer özelliklere sahip binaların fiyatları gibi kriterler ekspertiz işlemleri sırasında dikkate alınmaktadır.

Hangi Bankalar Konut Kredisi Verir?

Hem özel bankalardan hem de kamu bankalarından konut kredisi alabilirsiniz. Bu noktada, en uygun konut kredisi faiz oranlarını sunan bir bankayı seçmelisiniz. TEB, HSBC, Garanti Bankası ve Denizbank; istenilen şartların sağlanması halinde evin tamamı için kredi kullandırtmaktadır. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank ise evin yüzde 80’lik veya 90’lık kısmına kredi veren bankalar arasında yer alır.

Daha önce de söylediğimiz üzere bazı bankalar evin değerinin en çok yüzde 80’lik kısmı için kredi sunar. Bu noktada, geriye kalan yüzde 20’lik kısmı ödemek için uygun durumda olmayan vatandaşlara ihtiyaç kredisi seçeneği sunulmaktadır.

Konut Kredisi Masrafları Nelerdir?

100 ila 400 TL arasında değişen hayat ve ferdi kaza sigortası yer alır. Dosya masrafı ise en çok 500 TL tutmaktadır.

Hangi Banka Ne Kadarlık Konut Kredisi Veriyor?

 • Garanti Bankası Evin Tamamına Kredi: Yeni bir ev sahibi olmak isteyenler kendilerine ait olan evi ipotek ettirerek evin değerinin yüzde yüzü için kredi kullanma hakkına sahip olurlar. En çok 240 ay vadeli olarak sunulur. Faiz oranı; vade süresine göre farklılık gösterir.
 • Ziraat Bankası Konut Kredisi: 500 bin TL ve altında olan evler için evin değerinin yüzde 90’ı, 500 bin TL’nin üzerinde olan evler için ise evin değerinin yüzde 80’i oranında 180 aya kadar uzanan vade seçenekleriyle kredi verilmektedir.
 • Halkbank Konut Kredisi: Kredi verilecek olan evin inşaatının en az yüzde 70’i tamamlanmış olmalıdır. 120 ay vadeyle sunulur.
 • Vakıfbank Konut Kredisi: Evin tamamına kredi verilmemekle beraber ekspertiz değerinin yüzde 80’i veya 90’i için kredi sunulmaktadır. 500 bin TL ve üzeri konutların en çok yüzde 80’i için kredi verilir.
birevim

Kastamonu Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

Önceki Yazı

Bankadan Satılık Araçlar Bütün İcralık Satışların Listesi

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

6 Comments

 1. Peşinatsız kredi ile ev alabileceğiniz bankalar gerçekten iyi fırsat 🙂

 2. Peşinatsız tamamına kredi veriyorlar mı şimdi bu bankalar?

  1. Merhaba Kadir Bey,
   Evet tamamı için kredi verilmektedir.

 3. Peşinat olmadan evin tamamına kredi çekebiliyor muyuz halen?

  1. Merhaba Burak Bey,
   İpotek olarak bir mal gösterildiği takdirde evin tamamı için kredi çekilebilmektedir.

 4. Bende bu soruyu merak ediyordum çok teşekkürler 🙂

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

4 × 1 =