Güncel Haberler

Sahibinden Satılık Ev ve Araba Alma Fırsatı

Çalışma hayatına başlayan insanların en büyük hayallerinden birisi, hiç şüphesiz ev ve araba sahibi olmaktır. Ancak, günümüz hayat pahalılığında ve düşük maaşlarda bu hayalleri gerçekleştirmek hiç kolay olmaz. İnsanlar ev ve araba almak için uygun fırsatları değerlendirmek zorundadırlar. Bu noktada, Sahibinden satılık ev ve araba alma fırsatının öne çıktığını söylemeliyiz.

Sahibinden Ev veya Araba Nasıl Alınır?

Hangi yöntemi kullanarak ev sahibi olmayı düşünürseniz düşünün, ilk olarak, satın almak istediğiniz evin özelliklerine ve ayırdığınız bütçeye karar vermelisiniz. Evin kaç m2 olacağı, hangi semtte bulunacağı gibi hususlar; evin fiyatını doğrudan etkilemektedir. Bu kriterleri belirledikten sonra buna uygun araştırmalar yaparak alacağınız evin fiyatına dair bilgi edinebilirsiniz. Bahsettiğimiz süreç; araba alımında da aynıdır.

Sahibinden ev veya araba satın almak; tüketiciler tarafından en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Bunun sebebi, ev veya araba almak isteyen kişilerin komisyon ödeme zorunluluğundan kurtulmuş olmasıdır. Buna ek olarak, Sahibinden ev veya araba sayesinde satın alacağınız ev ya da arabaya dair birinci ağızdan detaylı bilgi almış olursunuz.

Ancak, Sahibinden ev veya araba almanın çok kolay olmadığına ayrı bir parantez açmalıyız. Bunun sebebi, bu yöntemde ev veya araç sahiplerinin tüm süreçle tek başlarına uğraşmak zorunda kalmasıdır. Satım işlemleri için yeterli vakti olmayanlar ise çareyi emlakçıya veya oto galeriye yetki vermekte bulmaktadırlar. Bu noktada, komisyon parası eklendiğinden dolayı tüketicinin ödeyeceği rakam biraz daha artmaktadır.

Senetle Ev veya Araba Almak

Senetle ev veya araba almak; değerlendirmeniz gereken bir başka seçenektir. Bu yöntemde, ev veya arabanın parasının bir kısmını peşin ödersiniz. Geri kalan kısım için senet düzenletirsiniz. Ancak, bu senedin tek bir senet değil de aylık senetler olmasına dikkat etmelisiniz. Aylık ödeme karşılığında bir senede sahip olursunuz.

Faizsiz Ev veya Araba Almak

Birevim sayesinde tüketiciler, faizsiz ve peşinat zorunluluğu olmadan, aylık taksitleri kendileri belirleyerek ev veya araba sahibi olabilirler. Türkiye’nin her yerinden katılımın mümkün olduğu bu sistemde dört farklı ödeme alternatifi bulunmaktadır.

birevim

İstanbul’da Taksitle Ev Almak İsteyenler Dikkat!

Önceki Yazı

Satılık Prefabrik Ev İstanbul’da Almak Mümkün Mü?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

3 × four =