Emlak & Konut

Satılık Prefabrik Ev İstanbul’da Almak Mümkün Mü?

Prefabrik ev kavramının hayatımıza maalesef yaşamış olduğumuz deprem felaketlerinden sonra girdiğini söylemek mümkündür. Bilhassa 1999 Marmara Depremi’nden sonra evsiz kalan vatandaşlar için prefabrik evler yaptırılmıştır. Prefabrik evler; normal evlere kıyasla daha kısa sürede inşa edilebilmeleri ve pratik olmalarından dolayı tercih edilirler. Hatta, yıllar geçtikçe, prefabrik hastane, prefabrik okul gibi farklı yapılar piyasaya çıkmıştır.

Neden Prefabrik Ev?

Prefabrik yapıların zor durumda kalan insanlar tarafından kullanıldığından bahsetmiştik. Buna ek olarak, prefabrik yapılar; bilhassa inşaat sektöründe kullanılmaktadır. Şehir merkezinden uzakta devam eden yurt içi ve yurt dışı şantiyelerde prefabrik yapılara sıklıkla rastlanmaktadır. Prefabrik ev sahibi olmanın en büyük avantajlarından birisi, hiç şüphesiz, uygun ekonomik şartlara sahip olmasıdır. Betonarme evlere kıyasla çok daha ucuza mal edilen prefabrik evler; istenilen her yere inşa edilebilir.

Prefabrik ev sahibi olmak isteyenlerin öncelikle evin özelliklerine karar vermesi gerekir. Evin kaç kişilik olacağı, evin tarzı (villa veya dublex), evin konfor özellikleri gibi hususlarda ev yapımına başlanmadan önce kesin detaylar belli olmalıdır. Prefabrik evler; bahsettiğimiz hususlara göre inşa edilmektedir. Bu bağlamda, evin maliyetinin ne kadar olacağının da evin özelliklerine göre belirlendiğini söylemek gerek! Geride bıraktığımız 2019 yılındaki tek katlı prefabrik evler (100m2) 75 ile 85 bin TL arasında değişirken çift katlı prefabrik evler (100m2) ise 85 ile 100 bin TL arasında fiyatlara sahiptir.

Nasıl Ev Sahibi Olabiliriz?

Prefabrik evlerin özelliklerinden bahsettikten sonra biraz da nasıl ev sahibi olabileceğinize dair bilgi verelim. Birikmiş paranız yoksa ev almak için finansal destek bulmak zorundasınız. Bu noktada, ev kredisi alabilirsiniz. Ancak, yüksek kredi faiz oranları yerine faizsiz ve peşinatsız ev sahibi yapan ödeme sistemlerini tercih edebilirsiniz. Örneğin, Birevim; tam olarak bu şartlarda hizmet sunmaktadır.

Birevim’de tüketicilerin dört farklı modele göre ev sahibi olmasına imkan tanınmaktadır.  Herkesin bir evi olsun sloganına sahip olan Birevim’e yalnızca bir nüfus cüzdanıyla Türkiye’nin her yerinden başvuru yapabilirsiniz. Son olarak, bu sistemde, aylık taksit ödemelerinizi sizler belirliyorsunuz!

birevim

Sahibinden Satılık Ev ve Araba Alma Fırsatı

Önceki Yazı

Senetle Ev Almak İstiyorum Ne Yapmam Gerekiyor?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

four × three =