Faizsiz Sistemler

Tasarruf Finansman Şirketleri Hangileri?

Tasarruf finansman sektöründe hizmet veren çok sayıda şirket vardır. Bu şirketlerle ilgili olarak 2021 yılı Mart ayında Bakanlar Kurulu kararı ile düzenlemeye gidilmiştir. Yapılan bu düzenleme ile birçok şirket gerekli şartları sağlayamadığı için sektörün dışına itilmiştir.

Bu kapsamda birçok şirketin kapatma alarak, tasfiyesinin başlamasına karar verilmiştir. Birçoğu yeterli öz sermaye yapısına sahip olmamasından dolayı yapının dışına itilmiştir. Günümüzde BDDK tarafından denetlenen bu şirketlere aynı zamanda lisans da aynı kurum tarafından verilmektedir. Sizlerin bu şirketler arasından bir tanesini tercih ederek bu şekilde ev veya araba alma fikriniz varsa öncelikle lisanslarını kontrol etmeniz gerekiyor.

Tasarruf Finansman Şirketleri

Tasarruf finansman şirketleri sayısı yapılan değişikliğin ardından sadece 8 olarak belirlendi. Bunun dışında ki 30’un üzerinde olan sayı günümüzde yeterli gerekliliği sağlamadığı sebebiyle bu sayıya düşürüldü. Bu şirketler aşağıda ki gibi sıralanmaktadır.

Bu şirketlerin hepsiyle ilgili olarak BDDK’ya ait olan resmi web sitesi üzerinde gerekli bilgiler verilmektedir. Sizlerde bu şirketlerden bir tanesiyle anlaşma yapmadan önce bu bilgilere ulaşmak istiyorsanız buraya giderek rahatça detayları ile birlikte şirket bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Giderek büyüyen tasarruf finansmanı sektöründe bu yapılan düzenleme sayesinde devlet denetimi ve devlet güvencesi altına alınmış oldu. İnsanlarda daha rahat bir şekilde sektöre yönelmeye, rahat ödeme koşulları ve faizsiz yapıdan yararlanmaya başladı.

Faizsiz Finans Şirketleri

Faizsiz finans şirketleri için talebin bu kadar artmasının altında yüksek banka faizleri oluyor. İnsanların yatırım yapmak ve barınma ihtiyaçlarını karşılaşmak için alternatif yöntem arayışlarına bu şirketler karşılık veriyor.

Bu yapılar içerisinde oluşturulan hem araba hem de ev için özel kampanya seçenekleri sunuluyor. Çekilişli bir yöntemin olmasının yanında isteyenler kendi belirledikleri tarihte ev sahibi olabiliyor. Tabi bunu yaparken doğru seçeneğe yönelmek büyük önem arz ediyor.

Sizlerin yapması gereken iş öncelikle kendi bütçenizi belirlemek, ardından anlaşacağınız firma ile iletişime geçerek hangisinin sizin için en doğru seçim olduğuna karar vermek olacaktır.

Faizsiz Ev Alma Firmaları

Faizsiz ev alma firmaları günümüzde belirli kanunlarla denetim altına alınarak hizmet vermelerine karar verildi. Bu sayede insanların birçok zorluğa girerek yapmış oldukları birikime olan talep de giderek artış gösteriyor.

Bu konuda yapılan düzenlemeler aslında sektörün ekonomik anlamda ne kadar büyük bir boyuta ulaştığını bizlere gösteriyor. BDDK tarafından denetlenen bu şirketlere sizlerde rahatça erişim sağlama şansına sahip olabiliyor. Yaptığınız yatırımların boşa gitmediğini bu şekilde anlamış oluyorsunuz.

birevim

Tasarruf Finansman Sözleşmesi Nedir?

Önceki Yazı

Açık Kredi Nedir?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

five × 4 =