Faizsiz Sistemler

Tasarruf Finansman Sözleşmesi Nedir?

Tasarruf Finansman Sözleşmesi

Tasarruf finansman sektörüne olan ilgi gün geçtikçe artıyor. İnsanların bu sektöre ilgi göstermesinin altında en düşük maliyetle eve veya araba sahibi olmalarına olanak sağlanıyor olmasını gösterebiliriz.

Tabi bunun için sektörde hizmet veren şirketlerle sözleşme imzalanması gerekiyor. Finansman sözleşmesi sayesinde hem şirket kendisini koruma altına alırken hem de diğer müşterilerinin yatırımlarına zarar vermeden onlara hizmet vermeye odaklanmış oluyorlar.

Bu sektörde olan 8 adet BDDK lisansına sahip şirketin hepsi özel olarak oluşturulan sözleşmeler ile insanların taleplerine cevap verilmektedir. Bu anlamda en iyilerin hangilerini olduğunu anlamanız onlarla bire bir muhatap olarak tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü bu lisansı alabilmek için çok zor şartları sağlamış 8 şirketten bahsediyoruz.

Tasarruf Finansman Sözleşmesi

Tasarruf finansman sözleşmesi nedir, ne anlama gelmektedir ve içerisinde olan maddeler hakkında birçok bilgi bulunmaktadır. Bu sözleşme içerisinde önceden belirlenen bir tasarruf tutarının, belirlenen dönem içerisinde gerekli koşulları sağlayarak ev, araba veya iş yerini için insanlara kullanım hakkı sunmasını ifade etmektedir.

Bu sözleşme içerisinde hizmeti sunan şirketin ne kadarlık bir organizasyon ücreti alacağı ve bu hakkında onlara nasıl sunulacağı gibi detaylar vardır. Faizsiz finansman için gerekli olan tüm detayları açık bir şekilde belirtmektedir. Sizlerin yapması gereken sözleşmeye imza atmadan önce tüm detayları ile okumak ve nasıl bir şekilde hayatınıza devam edeceğinize karar vermek olacaktır. Bu kararı vermek aslında mantıklı düşünüldüğünde hiç de zor olmayacaktır.

Tasarruf Finansman Şirketleri

Tasarruf finansman şirketleri konusunda Bakanlar Kurulu kararıyla ciddi bir düzenlemeye gidildi. 2021 Mart ayında çıkarılan kanun kapsamında 30’un üzerinde olan şirket sayısı BDDK lisanslı olarak sadece 8 adet şirkete düşürüldü.

Burada en öz sermaye miktarının belirli bir seviyeye kadar düşürülmesi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çok basit bir şekilde hizmet veren bu yapıda binlerce insanın var olması, ülkemizde bu tür yapılarda insanların dolandırma ihtimalinin olması bu düzenlemeyi şart haline getirilmiştir.

Düzenleme sonrasında bu tür kurumların faaliyetlerinin BDDK tarafından dikkatli bir şekilde kontrol edilmesi sayesinde yatırımcıların haklarının daha rahat bir şekilde korunması mümkün kılınmış oluyor.

Faizsiz Sistemler

Faizsiz sistemler olan ilginin yoğun olmasının sebebi ülkemizde faizlerin çok yüksek olmasından kaynaklanıyor. Bu yapıda en önemli detay istediğiniz ev veya arabayı almak için uzun bir süre beklemeniz gerekiyor. Ancak maliyet olarak en düşük seviyede, uzun vadede ödeyerek sahip olabiliyorsunuz.

Bu sistem özellikle kendilerini yormadan, rahatça ev almak isteyenlere yardımcı olmak için kullanılıyor. Faiz yükü ile yorulmadan, kendi bütçenize göre belirlenen ödeme koşullarıyla ev sahibi olmak isteyenler için günümüzde ki en iyi yöntemin bu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu noktada kendinizi koruma altına almanız içinde sözleşme yapmanız yeterli oluyor.

birevim

Konut Kredisi Hesaplama

Önceki Yazı

Tasarruf Finansman Şirketleri Hangileri?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

seven − 2 =