TOKİ

TOKİ Artvin Projeleri ve Proje Bilgileri

Karadeniz’in küçük illerinden birisi olan Artvin’de bulunan alt gelir grubuna dahil ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak için TOKİ tarafından projelere imza atılıyor. Sadece konut projeleri değil TOKİ Artvin’de birçok inşaat projesi ile insanların sosyal alan ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyor. TOKİ Artvin projelerinden bazıları tamamlanırken bazılarına da başlanarak tüm süreç hali hazırda devam ettiriliyor. TOKİ tarafından yapılan sosyal konut uygulamaları, afet konutları gibi çalışmalara dahil olabilmek için başvuru için gerekli şartları sağlamanız gerekiyor. Kuraya dahil alabilmek için bu şartlar sağlanmalı ve başvuru yapılarak kuranın çekileceği tarihe kadar bu işlem tamamlanmalıdır.

TOKİ Artvin Başvuru Şartları

TOKİ tarafından tüm yurtta yapılan tüm konut projeler için belirlenmiş olan sabit başvuru şartları bulunmaktadır. Bu sadece alt gelir grubuna dahil TC vatandaşlarının uygun fiyat ve uzun vade seçenekleriyle ev sahibi olması sağlanıyor.

  • Artvin’de projenin yapıldığı merkezde ya da ilçede en az 1 yıldır ikamet ediyor olması gerekiyor.
  • Gelir seviyesinin aylık net 4500 TL’nin altında olması gerekiyor. Hane halkı gelir seviyesinin bu olması isteniyor.
  • Daha önce veya başvuru yaparken üzerine kayıtlı bir tabu olmaması gerekiyor. 25 yaşından büyük olması ve daha önce TOKİ’den ev almamış olması gerekiyor.

Bu ve diğer başvuru şartlarını sağladıktan sonra şehrinizde bulunan başvuru noktasına giderek sözleşme imzalamaya karar verebilirsiniz.

TOKİ Artvin Konut Proje Listesi

Proje Adı Proje Tipi Proje Durumu Konut Sayısı
Artvin Murgul Göktaş köyü 32 adet afet konutu Altyapı ve/veya Sosyal Donatı İnşaat Aşamasında 32
Artvin İli, Murgul İlçesi, Göktaş Mahallesi 77 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi Talep Organizasyon İnşaat Aşamasında 77
birevim

TOKİ Ardahan Projeleri ve Proje Bilgileri

Önceki Yazı

TOKİ Aydın Projeleri ve Proje Bilgileri

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

7 − two =