TOKİ

TOKİ Aydın Projeleri ve Proje Bilgileri

TOKİ Aydın ilinde insanların barınma ihtiyaçlarını uygun ödeme koşulları ve uzun vadeli ödeme seçenekleriyle karşılamak için projelere imza atıyor. Şehir merkezinde ve ilçelerde konut uygulamalarının yanında cami, okul, hastane, park gibi hizmetler de inşa edilerek insanların tüm ihtiyaçlarını tek bir noktada gidermeleri sağlanmış oluyor.

TOKİ Aydın projeleri arasında devam eden çalışmalardan bazıları Bozdoğan sosyal konut uygulaması, İncirliova tarımköy uygulaması, Merkez 150 yataklı hastane ve merkez sosyal konut uygulaması bulunuyor. Tüm bu uygulamalar ile amaçlanan özellikle alt gelir grubuna dahil olan ailelerin kendilerine ait bir evleri olmasını sağlamak ve bunu kira öder gibi düşük bir bedel ile yapmalarını sağlamaktır.

TOKİ Aydın Başvuru Şartları

TOKİ’nin Aydın ilinde yapmış olduğu projelerden birisine başvuru yapabilmek için başvuru şartlarını sağlamanız gerekiyor. Bu şartlar tüm şehirlerde aynı şekilde insanlara sunuluyor.

  • Alt gelir grubuna dahil olduğunuzu ispatlamanız gerekiyor. Aylık hane halkı gelirinin net 4500 TL’nin altında olması gerekiyor.
  • TOKİ’den önce bir ev ya da arsa almamış olmanız gerekiyor. Ayrıca üzerinize kayıtlı bir daire ve arsa tapusu da bulunmamalıdır.
  • Başvuru yapan kişinin 25 yaşından büyük olması gerekiyor ve başvuru yapılacak projenin olduğu bölgede en az 1 yıldır ikamet ediyor olması gerekiyor.

Bu şartlar ve diğerlerini sağladıktan sonra yapmanız gereken sözleşme imzalayarak başvurunuzu tamamlamak olacaktır.

TOKİ Aydın Konut Proje Listesi

Proje Adı Proje Tipi Proje Durumu Konut Sayısı
Aydın Merkez İdare Konut Uygulaması İnşaat Aşamasında 600
Aydın İli, Kuyucak İlçesi 177 Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi Talep Organizasyon İnşaat Aşamasında 177
Aydın İli, İncirliova İlçesi 206 Adet Konut , 4 Adet Dükkan ve 1 Adet Cami İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi Talep Organizasyon İnşaat Aşamasında 206
birevim

TOKİ Artvin Projeleri ve Proje Bilgileri

Önceki Yazı

TOKİ Balıkesir Projeleri ve Proje Bilgileri

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

eleven − ten =