TOKİ

TOKİ Bilecik Projeleri ve Proje Bilgileri

TOKİ Bilecik şehrinde alt gelir grubuna dahil yüksek fiyatlar nedeniyle ev sahibi olması mümkün olmayan insanları uygun ödeme seçenekleriyle ev sahibi yapmak için çalışmalar yapıyorlar. Bunun için özel şartlar belirlenerek insanların haksız bir şekilde ev sahibi olmasının önüne geçiliyor. TOKİ Bilecik Projeleri arasında Merkez 16 Derslikli Okul, Merkez Toplu Konut Uygulaması, Osmaneli Sosyal Konut Uygulaması ve Sevgi Evi bulunuyor.

Bu projeler şehir merkezinde ve ihtiyaç olan ilçelerde yapılıyor. Bu evlerden birisine sahip olmak için kurum tarafından özel olarak belirlenen şartları yerine getirdiğiniz emin olmalısınız. Bunları sağladığınızı inandıktan sonra sözleşemeye imza atabilirsiniz.

TOKİ Bilecik Başvuru Şartları

TOKİ’nin sunmuş olduğu konut projelerinden birisine sahip olarak barınma ihtiyacınızı gidermeniz mümkündür. Tabi aşağıda ki temel şartları ve duruma göre belirlenen şartları sağlamanız gerekiyor.

  • Daha önce bir TOKİ projesine dahil olmamanız gerekiyor ve üzerinize kayıtlı bir tabu olmaması gerekiyor.
  • Hane halkı gelirinin 4500 TL’nin altında olması gerekiyor ve başvuru yapılacak olan projenin olduğu şehirde en az 1 yıldır ikamet ediyor olmanız gerekiyor.
  • Hane halkından sadece bir kişinin başvurması yeterli olurken, başvuru yapacak kişinin 25 yaşında olması gerekiyor.

Temel şartlar bunlar olurken emekli, şehit aileleri ve diğer ihtiyaç sahiplerine göre belirlenmiş olan şartları yerine getirdikten sonra başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu sayede ihtiyacınız olan evi alabilirsiniz.

TOKİ Bilecik Konut Proje Listesi

Proje Adı Proje Tipi Proje Durumu Konut Sayısı
Bilecik Merkez 144 Adet Konut, Pazaryeri İlçesi 36 Konut, 1 Adet Sosyal Tesis İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi Konut + Sosyal Donatı İnşaat Aşamasında 180
Bilecik İli Söğüt İlçesi Kayhan Mah.117 Adet Konut, 1 Adet Camii ve 1 Adet Büfe İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi Talep Organizasyon İnşaat Aşamasında 117
birevim

Kredi Çekmeden Taksitle Ev – Araba Sahibi Olun

Önceki Yazı

TOKİ Bingöl Projeleri ve Proje Bilgileri

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

4 × 3 =