TOKİ

TOKİ Eskişehir Projeleri ve Proje Bilgileri

Toplu konut idaresi tarafından düşük gelirli ailelerin ev sahibi olmasını sağlamak için yapılan projeler tüm illerimizde devam ediyor. TOKİ Eskişehir ilinde sosyal konut projelerinin yanında ticaret merkezleri, hastane, cami, okul ve park alanları inşa ederek insanların sadece barınma ihtiyaçlarına cevap vermiyor. Bu projeler ile kendilerine bir sosyal edinmelerine imkan tanınıyor.

birevim-tasarruf-reklam

TOKİ Eskişehir projeleri arasında Aşağısöğütönü Cami, Eskişehir Aşağıtsöğütönü 24 Derslikli okul, Odunpazarı 3. Etap sosyal konut uygulaması, Odunpazarı 40 derslikli lise, Odunpazarı konut uygulaması, Vadişehir anaokulu ve Vadişehir konut uygulaması bulunuyor. Tüm bu çalışmalar alt gelirli ailelerin ev almasını sağlamak için yapılıyor.

TOKİ Eskişehir Başvuru Şartları

Eskişehir’de yapılan sosyal konut uygulamalarından ev almak isteyen gelir seviyesi düşük olan ailelerin öncelikle yapmaları gereken ilk işlem başvuru şartlarını yerine getirmek olacaktır.

  • Eskişehir’de projenin olduğu ilçede en az 1 yıldır ikamet ettiğinizi ispat etmelisiniz.
  • Aylık net hane halkı gelirinin 4500 TL ve altında olması gerekiyor.
  • Başvuru yapacak kişinin 25 yaşından büyük olması isteniyor ve her haneden bir kişinin başvurusu kabul ediliyor.
  • Başvuru sahibinin daha önce TOKİ’den ev almaması isteniyor ve yapılan araştırma da üzerine kayıtlı herhangi bir tabunun olmaması isteniyor.

Temel başvuru şartlarını ve özel durumlar için hazırlanan şartları yerine getirdikten sonra TOKİ Eskişehir projelerinden ev almak için başvurunuzu yapabilirsiniz.

TOKİ Eskişehir Konut Proje Listesi

Proje Adı Proje Tipi Proje Durumu Konut Sayısı
Eskişehir Alpu 48 Konut İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi Alt Gelir Grubu İnşaat Aşamasında 48
Eskişehir Odunpazarı 1092 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi İnşaat Aşamasında 1092
Eskişehir İli Tepebaşı İlçesi Aşağısöğütönü Mahallesi 484 Adet Konut, 1 Adet Cami ve Ticaret Merkezi İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi İdare Konut Uygulaması İnşaat Aşamasında 484
Eskişehir Tepebaşı Şeker Mah. Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı işi Gelir Paylaşımlı Proje İnşaat Aşamasında 448
Eskişehir İli Odunpazarı İlçesi 59 Adet HAİT ve 10 Adet Korumalı Komutan Konutu İnşaatı İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi Diğer İnşaat Aşamasında 69
birevim-sabit-reklam

TOKİ Erzurum Projeleri ve Proje Bilgileri

Önceki Yazı

TOKİ Gaziantep Projeleri ve Proje Bilgileri

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir