TOKİ

TOKİ Gümüşhane Projeleri ve Proje Bilgileri

Karadeniz’in güzel şehirlerinden birisi olan Gümüşhane’de toplu konutlar TOKİ tarafından inşa edilerek TC vatandaşlarının barınma ihtiyacı karşılanmaya çalışılıyor. TOKİ Gümüşhane’de yapılan projelerden ev sahibi olabilmek için başvuru şartlarını yerine getirmeniz gerekiyor. TOKİ Gümüşhane projeleri arasında Kale Tarımköy Uygulaması, Merkez Bağlarbaşı konut uygulaması, Merkez Özürlü Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi bulunuyor.

birevim-tasarruf-reklam

Kurum insanlara sadece ev alma şansı sunmuyor özel bir sosyal alanda yaşama şansı sunuluyor. Bu evlerden bir tanesini alabilmeniz için öncelikle başvuru şartlarını yerine getirmeniz gerekiyor. Bu şartları sağladıktan sonra TOKİ ofislerine giderek sözleşmeye imza atarak başvurunuzu tamamlama şansınız var.

TOKİ Gümüşhane Başvuru Şartları

Toplu konut idaresi gerçek ihtiyaç sahiplerinin evlere ulaşmasını sağlamak amacıyla belirlemiş olduğu şartları ülkemizde ki tüm projeler için geçerli olarak sunuyor.

  • Gümüşhane’de yapılan projelerin bulunduğu noktada en az 1 yıldır ikamet ediyor olmanız gerekiyor.
  • Başvuru yapacak kişinin net hane halkı gelirinin aylık düzeyde 4500 TL’nin altında olması isteniyor.
  • Hane halkından bir kişinin başvuru yapması yeterli olurken aynı zamanda başvuru sahibinin 25 yaşından büyük olması isteniyor.
  • Üzerine kayıtlı herhangi bir arsa veya ev tabusu olmaması gerekiyor.

Bu şartların tamamını yerine getirdikten sonra yapılması gereken sözleşmeye imza atarak başvurunuzu tamamlamak olacaktır. Bu konuda kurum dikkatli bir çalışma yürüterek hak etmeyenleri çekilişe sokmamaya dikkat ediyor.

TOKİ Gümüşhane Konut Proje Listesi

Proje Adı Proje Tipi Proje Durumu Konut Sayısı
Gümüşhane Yenimahalle yoksul konutu, sosyal tesis. İdare Konut Uygulaması İnşaat Aşamasında 198
Gümüşhane İli Köse İlçesi 84 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi Konut + Sosyal Donatı İnşaat Aşamasında 84
Gümüşhane İli Merkez İlçesi Çamlıca Mahallesi 528 Adet Konut, 1 Adet T-4A Ticaret Merkezi ve 1 Adet T-3 Cami İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi İdare Konut Uygulaması İnşaat Aşamasında 528
birevim-sabit-reklam

TC Kimlik NO İle Tapu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Önceki Yazı

İcra Takibine Düşen Borçlar Ne Zaman Zaman Aşımına Düşer?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir