TOKİ

TOKİ İstanbul Kayabaşı Kura Çekilişleri Belli Oldu

Türkiye genelinde düşük gelir grubundaki vatandaşlarımızı konut sahibi yapmaya devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul Kayabaşı’nda hayata geçirdiği konutları kuralarını çekecek.

birevim faizsiz ev

Özellikle alt gelir grubunda yer alanların bütçelerine uygun konut üreterek, vatandaşların konut sahibi olma hayallerini gerçeğe çeviren TOKİ, şimdi de İstanbul Kayabaşı’nda yer alan konutları için kura işlemlerini yapacak. Peki TOKİ İstanbul Kayabaşı 2019 kura çekilişi ne zaman yapılacak? Toplamda 4 bin 467 adet konuttan oluşan TOKİ İstanbul Kayabaşı projesinin kura çekiliş tarihi 26-27 Haziran olarak açıklandı. Bugün ve yarın, ev sahibi olmak isteyen ve TOKİ projelerine başvuran vatandaşlar TOKİ İstanbul Kayabaşı kura işlemlerini yakından takip ediyor olacaklar. İşte detaylar…

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye genelinde 50 bin sosyal konut hayata geçirdi. Vatandaşlarımızı uygun koşullarda ve uygun fiyatlarla Türkiye’nin her yerinde ev sahibi yapan TOKİ, yeni projesini İstanbul Kayabaşı bölgesinde de 4 bin 467 adet konut inşa etti. Bu konutlar kapsamında ilk kura çekimi 6 Mayıs Pazartesi günü Ankara Kuzeykent Projesi’nde yer alan 809 konut için gerçekleştirildi. Kura çekim sırası şimdi İstanbul’a geldi. Gözler TOKİ’nin İstanbul Kayabaşı bölgesinde hayata geçirdiği 4 bin 467 adet konutun kura çekilişine çevrildi. Büyük bekleyiş sürüyor.

TOKİ İstanbul Kayabaşı Kuraları Ne Zaman Çekilecek? 

TOKİ İstanbul Kayabaşı kuraları çekiliş tarihi 26-27 Haziran 2019 olarak belirlendi. Kuralar 26-27 Haziran 2019 tarihleri arasında İstanbul Fatih Yenikapı’daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde çekilecek. Kura çekimi 10.00’da başlayacak. İstanbul Kayabaşı bölgesinde TOKİ tarafında inşa edilen 4 bin 467 adet konutun kura çekilişi bugün ve yarın gerçekleştirilecek. TOKİ İstanbul Kayabaşı konutları kapsamında 2 bin 338 adet 2+1 daire, 2 bin 129 adet 3+1 daire bulunuyor. Projedeki 2+1 konutların kurası 26 Haziran 2019 Çarşamba günü saat 10:00’da yapılacak. Projedeki 3+1 konutların kurası ise 27 Haziran 2019 Perşembe günü saat 10:00’da gerçekleştirilecek.

TOKİ İstanbul Kayabaşı 2019 kura çekilişi sonuçları sorgulamak için tıklayınız.

birevim

İstanbul TOKİ Kura Çekilişi Bugün Yapılıyor

Önceki Yazı

TOKİ’den Dar Gelirli Ailelere 250 Bin Yeni Konut!

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

five − 3 =