TOKİ

TOKİ Kars Projeleri ve Proje Bilgileri

TOKİ tarafından ülkemizin her noktasında birçok projeye imza atılıyor. Yapılan projelerde amaçlanan gelir seviyesi düşük olan ailelerin uzun vade seçenekleri ve düşük faiz oranlarını kullanarak ev sahibi olmasını sağlamak. Tabi bunun olabilmesi için öncelikle başvuru şartlarını sağlamanız gerekiyor. TOKİ Karsa ve diğer illerde aynı şartlar ile tüm TC vatandaşlarını ev sahibi olabilmeleri için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. TOKİ Kars projeleri içerisinde engelsiz yaşam merkezi, Karacaören sosyal konut uygulaması, merkez Yenimahalle sosyal konut uygulaması ve pansiyon hizmetleri bulunuyor. Bu projeler bir taraftan sürekli olarak tamamlanırken bir taraftan ihtiyaç olması halinde yenilerine başlanıyor.

TOKİ Kars Başvuru Şartları

Sizde bu şehirde yaşıyor ve kurum tarafından yapılan sosyal konut uygulamalarından birisine sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk adım öncelikle başvuru şartlarını yerine getirmek olacaktır.

  • Kars’ta projenin yapıldığı şehirde en az 1 yıldır ikamet ettiğinizi ispatlamanız gerekiyor.
  • Aylık hane halkı gelir seviyenizin 4500 TL altında olması isteniyor.
  • Başvuru sahibinin 25 yaşından büyük olması isteniyor ve her aileden bir kişinin başvurusu yeterli görülüyor.
  • Başvuru yapan kişinin kayıtlı evi veya arsası olmaması, ayrıca TOKİ’den hiç ev almamış olması gerekiyor.

Tüm projeler için geçerli olan şartlar şehit aileleri, emekliler gibi özel durumlara sahip olan insanlar içinse belirlenen özel şartlar bulunmaktadır. Bunları sağlayarak ev sahibi olunabilmektedir.

TOKİ Kars Konut Proje Listesi

Proje Adı Proje Tipi Proje Durumu Konut Sayısı
Kars İli Sarıkamış İlçesi Erenler-Tepe Mahalleleri Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1.Etap 316 Adet Konut, 1 Adet Cami ve 1 Adet Ticaret Merkezi İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi İnşaat Aşamasında 316
Kars İli, Merkez İlçesi, Atatürk Mahallesi ve Bayrampaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 2.Etap, 366 Adet Konut, 1 Adet Ticaret Merkezi, 6 Adet Setaltı Ortak Mekan, 1 Adet Camii ve Taziye Evi İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi İnşaat Aşamasında 366
birevim

TOKİ Karaman Projeleri ve Proje Bilgileri

Önceki Yazı

TOKİ Kastamonu Projeleri ve Proje Bilgileri

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

fifteen − 13 =